“Görsel Dünyada Kadın Olmak” etkinliği 27 Kasım’da DOTkanyonda…

Görsel iletişimde kullanılan kodun aslında ‘söz’ değil ‘görsellik’ olduğu ana fikrinden doğan  ‘Görsel Dünyada Kadın Olmak etkinliği, Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP) ve Marketing Türkiye işbirliği ile 27 Kasım’da DOTkanyonda düzenleniyor. Akan Abdula, Prof.Dr. Acar Baltaş,  Yener Girişken, Fazıl Oral, Av.Pınar Ersin Kollu, gibi alanında uzman konuşmacıların Günseli Özen’in moderatörlüğünde katılacakları söyleşi;  toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yeni bir bakış açısı getirecek.

Kadının toplumdaki sosyal rolünün güçlendirilmesi adına, fırsat eşitliği bilincinin ülkemizde oluşturulması çok önemli.  Son dönemde bu alanda büyük çoğunluğu yanlış söylevleri değiştirmeye odaklanan pek çok çalışma yapılıyor. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe çalışan kadınları desteklemek üzere yola çıkan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP) ve Marketing Türkiye işbirliği ile 27 Kasım’da 09:00-13:00 saatleri arasında DOTkanyonda düzenlenecek ‘Görsel Dünyada Kadın Olmak’ etkinliği; yeni bir bakış açısıyla zihnimizin kelimelerle değil imgelerle düşündüğüne dikkat çekiyor ve değiştirilmesi gerekenin kadınla ilgili kullandığımız imgeler ve benzetmeler olduğuna işaret ediyor.

‘Görsel Dünyada Kadın Olmak’ etkinliği alanlarında uzman dünya genelinde söz sahibi konuşmacıları ile dikkatleri çekiyor. Pazarlama stratejileri ve marka yönetimi uzmanı Akan Abdula ‘Dijital dünyada kadınlara yönelik görsel kodlar’, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının problemleri için bir çözüm olduğunu gösteren Prof.Dr. Acar Baltaş ‘Kadınların yönettiği bir dünyada yaşamak’, Türkiye’de nöro pazarlama denilince akla gelen en önemli uzman Yener Girişken ‘Kadınlara etki eden görsel dünya’, liderlik ve yönetim becerileri, müzakere ve çatışma yönetimi ve strateji konularında eğitim ve konferanslar düzenleyen Yönetişim Düşünürü Fazıl Oral ‘Yaratıcılık&Liderlik’ ve Türkiye’ye ilham ve cesaret veren 48 kadından biri olarak seçilen Gayrimenkulde Kadın Liderler (GKL) Platformu Başkanı Av.Pınar Ersin Kollu ‘Bu cesareti nereden buldum?’ başlıklı konuşmaları ile bizi etkileyen, düşünmeye sevk eden ve harekete geçiren algoritmaları yeniden nasıl kodlarız ve değiştiririz’i Gazeteci Yazar Günseli Özen’in moderatörlüğünde masaya yatıracak.

GKL Hakkında:
Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu; Urban Land Institute (ULI) “Women’s Leadership Initiative (WLI)” Türkiye ayağı olarak faaliyetlerine başlamış ve gayrimenkul sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşlarını “kadın” başlığı altında bir araya getirerek kurulmuştur.

PHOTO-2018-11-15-18-00-08

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için:
www.gorseldunyadakadinolmak.eventbrite.com
Nurbanu Turgen
nuturg@gmail.com

İLGİLİ HABERLER