Gordon-Levitt kamera arkasında!

Samsung Electronics, ünlü oyuncu Joseph Gordon-Levitt ve yapım şirketi hitRECord’un birlikte hazırladığı yeni bir kısa film yayına girdi. Aynasız kamera Samsung NX1’le 4K Ultra HD (UHD) ile çekilen “In a City” filminde yedi farklı kentteki farklı perspektifler betimleniyor. Gordon-Levitt ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sinemacılardan oluşan ekibi kameralarıyla kendi yaşadıkları kentin özünü ve hikâyelerini aktarıyorlar.

Samsung Electronics Küresel Pazarlama, IT ve Mobil Bölümü İdari Başkan Yardımcısı Younghee Lee, filmle ilgili olarak, “Bu duygu yüklü kısa film, hem Joseph’in yönetmenlik yeteneğini hem de Samsung NX1’in teknolojisini ortaya koyuyor” dedi.

Joseph Gordon-Levitt ise “Bir sanat yapıtı yaratırken araçlarınızın hedefinizle uyumlu olduğunu ve teknolojinin sanatsal vizyonunuzu sınırlamak yerine ona güç vereceğini bilmek önemlidir. Samsung NX1, ‘In a City’de gerçekten özel bir şeyler yaratmamızı olanaklı kıldı” diye konuştu. hitRECord camiasındaki herkesin bu projeye katılmaktan büyük bir heyecan duyduğunu ifade eden Gordon-Levitt, “Dünyanın en çok çeşitlilik içeren kentlerinden bazılarında çekilmesine rağmen, milyonlarca insan tarafından paylaşılan ortak bir deneyimi anlatan bir film çekmek üzere yola koyulduk. Her bir kentin benzersiz dokusunu ve enerjisini yakalamak önemliydi. NX1 bunu yapmamızı ve hepimizin gurur duyduğu bir şey üretmemizi sağladı” açıklamasını yaptı.

Joseph Gordon-Levitt, kısa filmi yaratmak için yetenekli sinemacı, müzisyen ve şarkı sözü yazarlarından oluşan hitRECord camiasından yardım aldı. Film ortak bir çalışmayla üretilen ve dünyanın çeşitli yerlerinden sanatçılar tarafından okunan bir şiir üzerine kuruluyor. İzleyiciler Kahire ve Rio De Janiero’nun kalabalık pazarlarında, Londra ve Prag’ın simgesi haline gelmiş kemerli yapılarında, Tokyo’nun neon ışıklarıyla süslenmiş gökdelenlerinde, Sheffield ve Los Angeles’ın endüstriyel bölgelerinde keyifli bir gezintiye çıkarılıyor.

 

İLGİLİ HABERLER