Google:’Sağladığımız dijital hizmetler, bunları kullanan şirketleri %15-20 hızlandırıyor.’

 

Çözüm Ortaklığı Platformu’nun 14.’sü “Dijital Dönüşümü Anlamak” temasıyla gerçekleşti. Platformda, “Dijital Dönüşümü Anlamak” teması işlendi. Haluk Yalçın(Pwc Türkiye Başkanı) ve Önder Güler(Google For Work Türkiye Müdürü) dijital dönüşüm kavramıyla ilgili önemli ipuçları Verdi.

Haluk Yalçın: ‘Dijital dönüşümü uygulayabilmek için kargaşa stratejisi geliştirin.’ Diyerek şirketlerin dijitalleşme sürecinde yaşadıkları problemlerle başa çıkabilmeleri için yol gösterici bir tavsiyede bulundu. Konuşmasında dijitalleşmenin şirkertin her alanine yayılması gerektiğini söyledi.

Önder Güler:’Para dijital reklamlardan geliyor. Mekandan ve zamandan bağımsız çalışıyoruz. Aynı döküman üzerinde 20-30 kişinin aynı anda, birbirlerinin ne yaptıklarını görerek çalışmalarını sağlıyoruz(google drive),sağladığımız dijital hizmetler bunları kullanan şirketleri hiçbir mühendislik desteği almadan %25-20 hızlandırıyor’ dedi. Google’ın her şeyden önce ücretsiz ve kaliteli hizmet sağlama kaygısında olduğunu belirten Önder Güler, yazılımsal sorunlar yaşayan şirketlerin en büyük sorununun kendi yazılımlarını üretmeyip hazır paketler kullanarak kolaya kaçmaları olduğunu söyledi.

Platform’un “Dijital Dönüşüm iş dünyası için neler getiriyor?” başlıklı ana paneli M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Fütürist Ufuk Tarhan moderatörlüğüyle gerçekleşti.

Panel katılımcıları:

-Sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Akif Arsoy,

-Shell & Turcas Akdeniz Bölgesi ve Türkiye Finans Direktörü Nihal Kanay

-PwC Türkiye Müşteri Stratejileri ve Dijital Dönüşüm Hizmetleri Lideri

Mustafa Vardar,

dijital dönüşümü kendi şirketleri ve sektörleri özelinde yorumladı.

İLGİLİ HABERLER