Golden Drum’da bu yıl 1000’in üzerinde yaratıcı eser yarışacak

18-20 Ekim tarihleri arasında Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da gerçekleşecek olan 24. Golden Drum Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne yapılan başvurular açıklandı. Golden Drum’da bu sene 27 farklı ülkeden 1000’in üzerinde yaratıcı çalışma yarışacak.

Ayrıca Golden Drum’ın genç yaratıcılar için düzenlediği Young Drummers Competition’a katılan çalışma sayısı da açıklandı. Ljubljana kentinin markasını güçlendirme temalı yarışmaya 112 görsel gönderildi.

27 farklı ülkeden ve 26 ajans network’ünün katılım göstereceği festivalde 117 bağımsız ajans Golden Dragon Award için yarışacak.

Türkiye en çok başvuru yapan ülkeler arasında

Başvuru sayısında en çok artış gözlemlenen ülke yüzde 250 artışla Bulgaristan olarak açıklandı. Bu yıl yarışan ülkelerden Rusya başvuru sayısında yüzde 42 artış göstererek rekor kırdı. Tüm eserlerin yüzde 20,8’i Ruslara ait. Golden Drum’da en çok eser yarıştıracak ikinci ülke ise Türkiye oldu. Yarışmada yer alacak kreatif çalışmaların yüzde 14,1’inin Türkiye’den olduğu belirtildi.

Best Piece Competition bölümünde en çok başvuru yapılan alan yüzde 14,4 ile Film olurken, onu yüzde 13,4 ile Yazılı Basın, yüzde 12,4 ile Outdoor izliyor.

Ödüller 20 Ekim’de açıklanacak

Golden Drum’da yarışacak kreatif çalışmalar 27 kişilik uluslararası bir jüri tarafından yargılanacak. Jüri üyeleri arasında Publicis Worldwide Global CCO’su Bruno Bertelli, McCann Global Creative Leadership Council Başkanı John Mescall gibi isimlerin yanı sıra Alemşah Öztürk ve Bülent Yar gibi Türkiye’den isimler de yer alıyor.

Golden Drum ödülleri 20 Ekim Cuma günü yapılacak görkemli törenle sahiplerini bulacak…
24th Golden Drum_Award Competition Highlights_

24th Golden Drum_Award Competition Highlights

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER