Golden Drum’da 28 ülkeden bin 200’e yakın yaratıcı iş yarışacak

Türkiye temsilciliğini Marketing Türkiye’nin üstlendiği Uluslararası Yaratıcılık Festivali Golden Drum 17-19 Ekim arası Slovenya’da gerçekleşecek. 28 ülkeden gelen yaratıcı çalışmaların yarışacağı festivalde kazananlar 19 Ekim akşamı gerçekleşecek ödül töreninde ödüllerine kavuşacak.

Geçen seneye oranla katılımı büyük ölçüde artan festivale 28 ülke arasından Romanya 188, Rusya 149 çalışmayla katılırken İspanya ve Portekiz ilk defa Golden Drum’da yarışacaklar.

Bu sene 25.’si düzenlenecek uluslararası yaratıcılık festivali Golden Drum, genç profesyoneller bölümününde ikinci yılını dolduruyor. Kreatif alanda çalışan gençler için kendilerini öne çıkaracağı bir sahne olan Golden Drum’da otuz yaşın altında genç yetenekler yarışacak. Yarışmada 172 kreatif poster değerlendirilecek.

Golden Drum Festivali Başkanı Mojca Briščik, sonuçlardan çok memnun olduklarını, özellikle Young Drummer yarışmasında ciddi bir büyüme yaşandığını ifade etti. Türkiye için de görüşlerini açıklayan Briščik Türkiye’nin ekonomik zorluklara rağmen her zaman festivale katılımının yüksek olduğunun altını çizdi.

İLGİLİ HABERLER