Golden Drum’a başvuru için son 30 saat

18-20 Ekim tarihleri arasında Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenecek 24. Golden Drum Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne başvurular yakında sona erecek. Yarışmada temsil edilmek isteyen adaylar başvurularını 25 Ağustos saat 16:00’a kadar buradan yapabilirler.

Festivaldeki konuşması merakla beklenen McCann Helsinki CEO’su Sari Heinilä, sektörde basitliğin karmaşıklığı yeneceğini söylüyor…

“Her şeyin roket bilimi sanılması sektörümüzün en büyük sorunu. Ancak şunu söylemeliyim ki işin roket bilimiyle uzaktan yakından alakası yok. Asıl olan basit olabilmek, zira işleri ne kadar basitleştirirsek hedef kitlede o kadar yankı bulur. Yine de basit olabilmenin karmaşık olmaktan daha fazla özgüven gerektirdiğini söyleyebilirim.

“Güven, tecrübeden gelir, ancak gerekli güvenin kazanılması ve rahat sunumlar yapabilme yeteneği bize liderlik ve şirket kültürü tarafından aşılanır. Peki aklıselimin karmaşıklığı yenebildiği bir kültür inşa edilir? İşleri kolaylaştırmak nerede ‘çooooook meşgul’ olmaya tercih edilir?”

McCann Helsinki’nin uzun süre yönetim kurulu üyeliğini sürdüren Sari, bu sene şirketin CEO pozisyonuna getirildi. Şimdi yaratıcılığa giden özgüven ve cesaret besleyen bir kültür inşa etmek için geçmiş tecrübelerini kullanıyor.

İLGİLİ HABERLER