Golden Drum Festivali’ne katılmak için son gün: 12 Eylül

Dünyanın en yaratıcı reklamcılık yarışmalarından birisi olan 22..Golden Drum Festivali, son katılım tarihini 12 Eylül 2015 olarak açıkladı. 

Avrupa’nın 37 ülkesinden* tüm ajanslara açık olan yarışmada, işler için 17 farklı yarışma grupları altında 99 farklı kategoriden başvuru yapılabilecek. Giriş ve delegasyon kayıt sistemi www.goldendrum.com adresinden yapılabiliyor.

Bu yılki “heavy metal” jürisinde Tek Kanallı Jüri Başkanlığını McCann Buenos Aires’in Chief Creative Officer’ı ve McCann Wolrdgroup Latin Amerika-Karayiplerin Chavo D’Emilio ve Çok Kanallı Jüri Başkanlığını Happiness Belçika’nın kurucu ortağı ve Chief Creative Officer’ı Geoffrey Hantson yönetecek. Bu yıl Golden Drum’ın 22 kişiden oluşan jüri üyelerinin her biri yaratıcılık alanında geniş bir deneyime sahip. Deneyimli jüri üyeleri 120’den fazla Cannes Lions, 80’den fazla Eurobest ve LIA, ADC*E, FIAP, Clio Awards, Effie, New York Festivalleri ve Golden Drum gibi birçok yarışmadan sayısız ödüle sahip. 

Golden Drum Festivali’ni ilk kez ziyaret edecek ve bu seneki katılımları değerlendirecek olan Tek Kanal Jüri Başkanı Chavo D’Emilio, şunları söyledi:  

“Bu festivali sizinle paylaşmak bir onur ve zevk. Ben Güney Amerika’dan geliyorum ve başka bir kültürün parçası olmayı öğrenmek ve deneyimlemek istiyorum. Bence bu bölgede muazzam işler yapılıyor. Jüri Başkanı olarak ben de deneyimlerimi ve küresel markalarla çalışmanın getirdiği bakış açımı bu işin içine katmak istiyorum. Popüler kültürde reklam yapmanın gücüne gerçekten inanıyorum. Bu nedenle işlerimizin önemi ve geçerliliği fikrine her zaman büyük saygım var. Diğer jüri üyeleriyle yakın çalışmayı planlıyorum. Yatay bir çalışma yöntemiyle bu dönemin yaratıcılığını kutlayan açık tartışmaya dayalı bir çalışma. Yaratıcılığın en kaliteli ürününü tanımlamak gibi önemli bir rolümüz var. Masanın ortasına koyacağımız en önemli kelime bence dürüstlük; en iyi işi bulma dürüstlüğü. Bölgedeki en iyi işi temsil eden çalışmayı bulma dürüstlüğü. Ve işin kalitesini artırmayı deneme dürüstlüğü. Bu perspektifle günlük işlerimizi ödüllendiren bir festivali tam anlamıyla yerine getirebiliriz.”

Kampanyaları ve Golden Drum Festivali’ne gönderilen diğer çok kanallı eserleri değerlendirecek olan Çok Kanallı Jüri Başkanı Geoffrey Hantson da bu yılki değerlendirmeye nasıl yaklaşacağıyla ilgili bir plan geliştirmiş bile:

“Bu yılki Golden Drum Festivali Çok Kanallı Jüri Başkanı olarak seçilmekten dolayı çok gururluyum. İşleri görmek için sabırsızlanıyorum ve jüri üyelerimle yapıcı sohbet ve tartışmalar yaşayacağımıza inanıyorum. Yaklaşımım oldukça basit olacak: Kötüye kötü diyelim. İyiye iyi diyelim. Ortalama olanlara da kötü diyelim. Bu bize net bir ilk seçim şansı verecektir. Daha sonrasında bence hep olumlu olana odaklanmalıyız. Enerjimizi ortaya koyalım ve iyi fikrin neden iyi bir fikir olduğunu ve metali hak ettiğini tartışalım istiyorum.”

 

Tek Kanallı Jüri 2015 Üyeleri: • Chavo D’Emilio: Kreatif Direktör, McCann Worldgroup Latin Amerika ve Karayipler, Başkan ve Şef Kreatif Yetkili, McCann Buenos Aires, Tek Kanallı Jüri Başkanı • Razvan Capanescu: Şef Kreatif Yetkili, Leo Burnett Grubu Romanya • Svetlana Ćopić: Kreatif Direktör Scholz & Friends Belgrad, Sırbistan • Oliver Drost: Şef Kreatif Yetkili, Deepblue networks AG Hamburg; Almanya • Alexey Fadeyev: Kurucu Ortak ve Kreatif Direktör, Depot WPF, Rusya • Karolina Galácz, Kreatif Direktör Yardımcısı, Y&R Budapeşte, Macaristan • Michał Imbierowicz: Kreatif Direktör Yönetici, Havas Worldwide Varşova, Polonya •  Volkan Karakasoglu: Kreatif Direktör, TBWA\Istanbul, Türkiye • Žare Kerin: Kreatif Direktör, Futura DDB, Slovenya • Pavel Klubnikin: Başkan, Art Directors Club Ukrayna, Kurucu ve Kreatif Direktör, Banda Ajans, Ukrayna • Siniša Waldinger: Kreatif Direktör, Bruketa&Žinić OM, Hırvatistan.

Çok Kanallı Jüri 2015 Üyeleri: • Geoffrey Hantson: Şef Kreatif Direktör ve Kurucu Ortak, Happiness, Belçika, Çok Kanallı Jüri Başkanı • Simon Bleil: Kreatif Direktör, Kurucu Ortak, GREAT, Avusturya • Pia Grahn: CEO Nordics, Grayling, İsveç • Radouane Hadj Moussa: Kreatif Direktör, DDB Prag, Çek Cumhuriyeti • Marsel Levi: Kreatif Direktör, Noble Graphics, Bulgaristan • Bogdan Nitu: Yönetim Partneri ve Strateji Başkanı, Webstyler, Romanya • Can Pehlivanli: Kreatif Direktör, Y&R Istanbul, Türkiye • Jason Romeyko: Küresel Şef Kreatif Yetkili, GSK & Deutsche Telekom, Saatchi & Saatchi S.A., İsviçre • Toni Tomašek: Kreatif Direktör, Publicis Groupe Slovenya, Slovenya • Andrew Ushakov: Yönetici Kreatif Direktör, Leo Burnett Moscow, Rusya • Ricardo Wolff: Kreatif Direktör, DDB Berlin, Almanya.

Golden Drum Uluslararası Reklamcılık Festivali, Slovenya Reklamcılık Odası tarafından Avrupa’daki en büyük reklamcılık festivallerinden biri olarak düzenlenen 4 günlük bir organizasyondur. Yaratıcı reklamcılık alanında çalışmakta olan herkese harika bir öğrenme deneyimi ve kariyer fırsatı sunan Festiavl, sektörün üst düzey yöneticileri ile iletişim ve networking imkanı sunarken kültürel bir karmayı da ortaya koyuyor.  Bu yıl 22.’si 13-16 Ekim 2015 tarihleri arasında Grand Hotel Bernardin, Portoroz, Slovenya’da gerçekleştirilecek Golden Drum Uluslararası Reklamcılık Festivali’nin konusu “dönüşüm, özgürlük ve yaratıcı kültür” 

Her yıl Portoroz’da düzenlenen Golden Drum Festivali;  pazarlama, reklamcılık, kreatif, tasarımcı, genç yetenek ve öğrencilerden oluşan 800’den fazla uzman tarafından ziyaret ediliyor. Bu yıl Yeni Avrupa’nın 37 ülkesinden katılacak olan çok sayıda ilginç konuşmacı ve kreatif reklamcılık uzmanlarının katılacağı 4 günlük bir program sunuluyor. Delegasyonlar için erken katılım son tarihi 18 Eylül 2015 olup, daha fazla bilgi için www.goldendrum.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Önemli tarihler:
Eser katılım ve delegasyon kayıtları. Açık
En son katılım tarihi: 12 Eylül 2015
Delegasyonlar İçin erken katılım son tarihi: 18 Eylül 2015

İLGİLİ HABERLER