GittiGidiyor’un yeni reklam filmi yayında

GittiGidiyor.com, Türkiye’de ilk kez stop motion tekniğiyle çekilen reklam filmini tanıttı. Toplam 60 kişilik bir ekibin 3 gün süren yoğun çalışmasıyla tamamlanan filmde, yaklaşık 1.000 kare fotoğraf kullanıldı. Stop motion tekniğiyle çekilen filmde yer alan tüm fotoğraflar, objelerin ve oyuncuların her karede yer değiştirmesiyle oluşturuldu. Her saniyesi için 20 kare fotoğrafın ve yaklaşık 250 ürünün kullanıldığı reklam filminin müziğini ise Yasemin Mori besteleyip seslendirdi.

Reklam filminin hikâyesi
Uzun soluklu bir post prodüksiyon aşamasının ardından toplam 39 saniye ile son halini alan reklam filminin açılış planında kurulan dekor ve yerleştirilen çimler teker teker kaldırılarak fotoğrafları çekildi. Ardından uçarak gelen oyuncu için sete bir vinç sistemi kuruldu ve yeşil iplere asılı oyuncu, vinç yardımıyla havaya kaldırıldı. Daha sonra ipler silindi ve oyuncunun kusursuzca havadan süzülerek yere iniyormuş gibi görünmesi sağlandı.
Ev içindeki planda ise bisiklet kullanan oyuncuya hareket ediyormuş etkisi verebilmek için tüm dekor her karede on santim sağa hareket ettirilerek çekilen fotoğraflar kullanıldı. Saç, makyaj ve kostüm departmanlarının özenli çalışmasının ardından çok sayıda kostüm ve aksesuar kullanılarak kıyafetlerin değiştiği kareler çekildi. Mutfak planında yine mutfak dolapları ve mutfak ürünleri her karede değiştirilerek tek tek fotoğraflandı. Set aşamasında toplam 6.594 fotoğraf çekildi.

Reklam Filmi Künyesi
Reklamveren: GittiGidiyor
Reklamveren yetkilileri: Cenk Angın, Reyhan Çelik, Banu Güler
Reklam Ajansı: Alice BBDO
Kreatif Direktör: Derya Tambay
Yaratıcı Ekip: Mustafa Baripoğlu, Hasan Çetin, Işıl Döneray, Cengiz Pulgu
Stratejik Planlama: Haluk Sicimoğlu, Mehmet Aksu
Marka Ekibi: Pınar Taşkıran, Selen Öngör, Özge Budunç
Ajans Prodüktörleri: Umut Tangör, Oben Özyakalı
Yapım şirketi: Autonomy
Yönetmen: Turgut Akaçık
Yapımcı: Murat Pekin
Müzik: Yasemin Mori

İLGİLİ HABERLER