Gerety Awards başvuru tarihi uzatıldı

Pırlanta Sonsuza Kadar” sloganının yaratıcısı Franches Gerety’den adını alan Gerety Awards son başvuru tarihini 19 Nisan’a uzattı. 

Dünyanın dört bir yanından kreatif ajans yöneticilerinin jüri olacağı Gerety Awards ilk yılına güçlü bir kadroyla giriyor. Türkiye’den Ultra ajans yönetici ortağı ve Reklamcılık Vakfı’nın eski başkanı Lize Karaboğa büyük jüri de yer alacak.

Gerety Awards’ın jüri üyeleri dünyanın dört bir yanında öncü ajanslardan oluşuyor;

  • Cristiana Boccassini: Chief Creative Officer/Publicis Italy/Italy
  • Alise Lize Karaboga:  Managing Partner/Ultra & newton.ddc/Turkey
  • Lixaida Lorenzo: GCD/David and Goliath/USA
  • Dörte Spengler-Ahrens:  Chief Creative Officer/Jung Von Matt/SAGA/Germany

Katılımcılar’ın 9 kategoride başvuru yapabileceği ödül töreninin shortlist’i ise Haziran ayında açıklanacak. Eğlence, iletişim, ustalık gibi kategorileri bünyesinde barındıran ödül töreninin jüri kurulu 10 ülkeden üyelerle oluşuyor.

Tasarımını İspanyol sanatçılar Carla Bossi ve Francesc Fusté’in hayata geçirdiği Gerety Awards ödülünün daha önce yapılan hiç bir ödüle benzememesi için özenle yapıldığı ifade ediliyor.

Sanatçı Carla Bossi yaptıkları ödülü şu şekilde açıklıyor; Ödülü, kazananları onurlandıracak ve onların günlük hayatının sanatsal bir parçası olacak şekilde düşündük ve yaptık.

Reklam endüstrisinin kendisini yeniden tanımlamaya çalıştığı şu zamanda ödüller de rollerini yeniden kurmalı felsefesiyle kurulan Gerety Awards bütün ülkelerden başvuruları kabul ederek çeşitli endüstrilerde yaratıcı işleri ve çeşitliliği öne çıkarmayı hedefliyor. Jürinin neyin “normal” neyin “geleneksel” olduğunu tekrar tanımlayacağı Gerety Awards’da ödüller Paris’te düzenlenecek görkemli törenle sahiplerine kavuşacak. Katılım için siteyi ziyaret edin;

www.geretyawards.com

İLGİLİ HABERLER