Gençlere Avrupa’yı gezdiren yarışma: “Red Bull Can you make it?”

 

“Red Bull Can You Make It?”, dünyanın dört bir yanından 50’den fazla ülkeden 165 öğrenci takımının yer aldığı, içinde bolca gezme olan bir yarışma.

Tek para birimi olarak Red Bull’un kullanıldığı “Red Bull can you make it” maceraya hazır, cesur üniversite öğrencilerini bekliyor.

Yarışmada tek hedef bitiş çizgisini görmek değil. Takımlar, para birimi olarak sadece Red Bull kutularını kullanarak hedef şehirlere ulaşmadan önce 1000 kilometreden daha fazla bir yolu aşmak zorunda.

Yarışmaya katılmak için son gün 14 Şubat 2016 Pazar.

12 Nisan 2016’da, seçilecek 165 takım Barcelona, Floransa, Berlin, Edinburgh veya Prag olmak üzere Avrupa’daki beş start noktasından birinde yarışmaya başlayacak. Her takım nakit parasını, kartlarını ve kişisel telefonlarını teslim edecek. Beslenme, barınma, ulaşım ve atılacakları maceralarda ihtiyaç duydukları her şeye karşılık Red Bull kutularını takas ederek hedeflerine varmaya çalışacak.

Bir hafta içinde hedefe ilk ulaşan ve en iyi macerayı yaşayan takım şampiyon olacak.

-Katılımcılar hedefe doğru olan yolculuklarında macera görevlerini de bitirmeye çalışacak ve sosyal medyada takipçilerin desteğini almak için fotoğraf ve videolar yayımlayacak.

-Puanlama kontrol noktalarında tamamlanan macera listesi görevlerine ve sosyal medyadaki takipçi adedine göre belirlenecek.     

-Yarışmada yaşananlar Red Bull TV’de yayımlanacak.

-Başvuru için üniversite öğrencisi olmak ve üç kişilik takımlar kurmak gerekiyor.

-Kendilerini anlatan bir dakikalık bir video çeken katılımcılar 14 Şubat 2016’ya kadar başvurularını  redbullcanyoumakeit.com adresine gönderiyor.

 

İLGİLİ HABERLER