Genç Aslanlar sahiplerini buldu!

Cannes Lions’un sektöre ilham verecek genç yetenekleri bir araya getirdiği Young Lions’un Cyber, PR ve Design kategorilerinin sonuçları açıklandı. Cyber kategorisinin sonuçları, Cyber Lions Jüri Başkanı ve aynı zamanda 42 Entertainment CEO’su Susan Bonds tarafından açıklandı. 38 ekibin kıyasıya mücadele ettiği yarışta, katılımcılardan göz sağlığı konusunda uluslararası bir yardım kuruluşu olan The Fred Hollows Foundation için online bir kampanya hazırlanması istendi.

Devlet tarafından desteklenen, sürdürülebilir ve kapsamlı göz sağlık programları kurulması için toplumun bilinçlendirilmesi amacı güden vakfın verdiği brief’te takımlardan ayrıca entegre bir sosyal kampanya yaratmaları talep edildi. Cyber kategorisinde Altın Madalya Romanyalı TBWA\Bükreş takımına Stratejist Razvan Ghilencea ve Tasarımcı Bianca Dumitrascu’ya gitti.  Gümüş Madalya’yı alan Genç Aslanlar İspanya’nın Contrapunto BBDO reklam ajansından çıkarken, Bronz Madalya’nın sahibi Rusya’dan Voskhod Metin Yazarı Kirill Levashov ve Possible Hungry Boys Dijital Kreatifi Valeriy Volchetskiy’nin oldu.

Young Lions’un PR kategorsinin kazananları da  belli oldu. Kategori kapsamında insan kaçakçılığıyla mücadelenin bilinçlendirilmesi ve toplum üzerindeki etkisini vurgulanması yönünde takımlara brif verildi. Altın Madalya Japonya’nın Asatsu-DK ajansından Yuichiro Okada ve Tetsuya Umeda’ya gitti. Gümüş Madalya, İngiltere Weber Shandwick’ten Leila Mountford ve Kate Sloan’a verilirken Bronz Madalya’nın sahibi ise Avusturya Ketchum’dan Doris Christina Steiner ve Pepita Adelmann’ın oldu. Young Lions Tasarım Yarışması’nın kazananları Design Lions Jüri Başkanı Ije Nwokorie ve Küresel CEO, Wolff Olins tarafından duyuruldu. Bu yıl 19 ülkenin katıldığı ve brifi Uluslararası Çocuk Sanat Vakfı (ICAF) tarafından verilen yarışmada;  takımlar gelecek yıl ICAF tarafından düzenlenecek olan Dünya Çocuk Festivali için yeni bir logo ve marka kimliği tasarladı. Yarışma sonucunda; Almanya’nın Kolle Rebbe Reklam Ajansı Altın, İsveç’in Essen International Reklam Ajansı ekibi Gümüş ve Dominik Cumhuriyet’ten Interamerica/Lowe Worldwide Reklam Ajansı ekibi Bronz madalya sahibi oldu. 

İLGİLİ HABERLER