Fuar içinde oyun: Devolver Digital Expo’yu robotlar istila ederse…

Oyun dünyasına biraz bile aşinaysanız Devolver Digital’ın adını duymuşsunuzdur. Sevenleri, sevmeyenleri fark etmeksizin dünyanın en yaratıcı kurumlarından biri olarak tanımlanan Devolver, her yıl gerçekleşen etkinliği Devolver Digital Expo’nun salgın nedeniyle iptal edilmesini kabul etmedi ve birçok markanın boy gösterdiği Devolver Digital Expo’yu bir pazarlama simülatörü haline getirdi.

Hatoful Boyfriend, The Red Strings Club ve en yeni oyunlarından Gris’in yanı sıra imzasını taşıyan sayısız oyunla oyun tutkunlarından her zaman tam puan almayı başaran Devolver, bir oyun yayıncısından çok daha fazlası. Oyun ve teknoloji sektörünün her yıl dört gözle beklediği, demo ürünlerin ve yeni oyunların tanıtımının yapıldığı Devolver Digital Expo’nun yaratıcısı şirket, salgın nedeniyle iptal olan fuarı günümüzün popüler gaming hub’larından Steam’de bir pazarlama simülatörü olarak takipçilerinin beğenisine sundu.

Hikaye şöyle gelişiyor; Devolver Digital Expo’nun iptal edilme nedeni bilinmiyor ve etkinlik mekanı robotlar tarafından istila ediliyor. Simülatörün pazarlama sektörü için en dikkat çekici yanıysa, Devolver Digital Expo’nun fiziksellikten sanal boyuta geçmesine ve bu sanal gerçeklikte fuar alanının yerle bir olmasına rağmen markaların reklamlarının ve çeşitli branding materyallerinin tüm netliğiyle gözüküyor olması. Devolver Digital Expo, oyun ve teknoloji sektöründe demo ürünlerin ilk defa deneyimlendiği etkinlik olması ve katılımcılarına özel fırsatlar sunmasıyla öne çıktığının bilincinde olacak ki, bu özelliği sanal versiyonuna da taşımış.

11 Temmuz’da Steam’de yayınlanan Devolverland Expo, 4500’den fazla kişi tarafından indirildi ve geri bildirimlerin çoğu “oldukça pozitif” oldu. Kullanıcıların güvenlik robotlarından kaçarken oyun ve teknoloji sektöründeki gelişmeleri görebilecekleri Devolverland Expo’yu ücretsiz olarak buradan deneyimleyebilirsiniz.

 

 

İLGİLİ HABERLER