Film Grand Prix’leri sahiplerini buldu

61. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin Film Lions kategorisinde Türkiye eli boş döndü. Film Lions kategorinin kısa listesinde yer alan TBWA\İstanbul’un Mobotix Security Systems için hazırladığı “No Entrance” isimli çalışması ödül kazanamazken Grand Prix’ler İngiltere ve İsveç’e gitti.

Cannes Lions’un en önemli kategorilerinden biri olan Film Lions’da bu yıl iki farklı çalışmaya Grand Prix verildi. Büyük ödülü Adam & Eve DDB Londra’nın “Harvey Nichols için yaptığı “Sorry I spent it on myself” damgasını vurdu. Bu çalışma 2014 yılının Cannes Lions’un unutulmayacak çalışmaları arasından yer alırken kampanya hem Promo & Activation hem de Titanium and Integrated Lions kategorisinde büyük ödül almıştı. 

Film Lions’un diğer Grand Prix’i ise Forsman & Bodenfors Gothenburg tarafından Volvo Trucks için hazırlanan The Epic Split adlı çalışmasına gitti. Jean Claude Van Damme’ın yer aldığı, Volvo Trucks’ın başkanı Claes Nilsson’ın da bizzat oynadığı çalışma Cyber Lions’da da 3 tane verilen Grand Prix’lerden birini kazanmıştı. Jüri üyeleri bu kategoride toplam 105 işe ödül verdi.

İLGİLİ HABERLER