FIC Turkey ve FOX Türkiye birleşiyor

Fox International Channels, FIC Turkey ve FOX Türkiye’nin birleşerek tek bir operasyon biriminden yürütüleceğini duyurdu. Fox International Channels Avrupa ve Afrika Başkanı Jan Koeppen tarafından yapılan açıklamada,  “Türkiye’de Pay TV grubumuzu ve ulusal kanalımızı birleştirerek dünyanın en dinamik medya şirketlerinden biri olan 21st Century Fox’a bağlı daha bütünleyici bir operasyon oluşturuyoruz. Bu operasyonel birleşme sayesinde reklam verenler ve platformlar için daha güçlü bir partner, içerik üreticileri için daha yaratıcı bir hedef ve çalışanlarımız için çalışması çok daha heyecanlı bir iş yeri yaratma amacındayız” diye konuştu.

Uzun süredir FIC’nin başında bulunan Adam Theiler, Güneydoğu Avrupa ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak bu birleşik operasyonu yönetecek. Theiler aynı zamanda FIC’nin İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Afrika’da bulunan tüm televizyon ve online operasyonların yönetimini yapmaya devam edecek.

Yeni görevlendirmeler kapsamında 5 yıldır Fox Türkiye operasyonunu yürüten Pietro Vicari, görevine Sky Italy Deputy CFO’su olarak devam edecek.

Önümüzdeki birkaç ay süresince devam edecek yeni operasyonel birleşme süreci COO görevine atanan Cenk Soner liderliğinde gerçekleşecek. Mehmet İçağasıoğlu ise tüm operasyonun reklam satışını yönetecek. FOX TV’nin son dönemdeki rating başarısına büyük katkısı olan Şebnem Aşkın, FOX TV’nin yayın yönetmenliği görevini sürdürecek. Doğan Şentürk ise FOX TV’de Haber ve Spor Yayın Yönetmeni olarak görevine devam edecek. 

İLGİLİ HABERLER