Ferhat Göçer üzerinden TT’yi mi dövüyoruz?

Ferhat Göçer’i alıp göklere çıkaran ve en romantik aşk şarkılarını en iyi icra eden olarak payelendirerek ödül verenler şimdilerde sanatçının hep yaptığı gibi özgün ve özgürce seslendirdiği Memleketim şarkısı üzerinden Türk Telekom’u eleştiriyor. Ancak bu arada TT’nin reklamda verdiği mesaj da karambole gidiyor. Birkaç yıl önce TT, Avrupa’da satın aldığı dev fiber optik altyapının duyurulmasında Cem Yılmaz ile çalışmış, bitirim Türk Taşkın karakteri çok sevilmişti. İçinde bulunulan konjonktüre de denk düşmüş, “Artık biz de yapıyoruz ağabey” diyerek hem Cem Yılmaz’la gülmüş hem de gururlanmıştık. TT’nin Ferhat Göçer’li şimdiki mesajı da benzer bir haberi veriyor. “Hey millet, Türkiye’nin her köşesine fiber optik altyapı tamamlandı.” demeye çalışıyor.  

Haklısınız ama…

TT uzun zamandır iletişim yapmıyordu. Belli ki bu arada altyapı ile uğraşmışlar. Söyleyecek söz biriktirmişler.
Haklısınız, rahmetli Ayten Alpman’ın ağır, doygun Anadolu’ya benzeyen sesiyle söylediği Memleketim farklı, yanık sesiyle Urfalı Ferhat Göçer’in performansı farklı.
Haklısınız, uzun süre sessiz kalınca medya kullanımında abartılmış.
Haklısınız, tüm Türkiye’yi aman tüm simgeleri atlamayalım reklama taşıyalım derken börtü böcek, kurt kuzu kullanılmış.
Haklısınız, TT yaptığı işi anlatırken epey heyecanlanmış.
Amma bütün bu ayrıntılara bakarken TT tarafından yapılan işi neden atlayalım? Bir de reklamı izlerken eleştirdiğimiz sanatçının sesini kısıp meseleye biraz da içerik açısından bakalım.
Bu yazı Günseli Özen Ocakoğlu’nun Zaman gazetesindeki köşesinden alınmıştır. 

İLGİLİ HABERLER