FCB Artgroup’tan Ersel Serdarlı’ya uluslararası görev

Son dönemde Azerbaycan’ın en büyük ve en üretken ajansı konumundaki FCB Artgroup Bakü, Kreatif Direktörlük görevine Ersel Serdarlı’yı getirdi.

Bu yıl sektörde 20. yılını dolduran Serdarlı, bugüne dek yerli ve yabancı bir çok ajansta kreatif direktörlük görevini üstlendi. Birlikte çalıştığı ekiplerle yüzü aşkın marka için başarılı kampanyalar yaratıp, ulusal ve uluslararası ödüller kazandı. Otomotivden bankacılığa, FMCG’den sosyal sorumluluk projelerine, farklı hedef kitlelerde ses getiren ve değer yaratan çalışmalara imza attı.

FCB Artgroup Bakü ofisinin yükselen çizgisi doğrultusunda oluşturulan, başarı odaklı bir ekibi yönetecek olan Serdarlı, Azerbaycan’ın yanı sıra başta Kazakistan, Gürcistan ve İran olmak üzere bölgedeki diğer ülkelerde ajansın; Unilever, Starbucks, Lafarge Holcim, Kimberly Clark, Azercell ve Azersun gibi değerli markaları için gerçekleştireceği ATL ve dijital kampanyaları yönetecek.

2008 yılında basılan Reklam Yazmak isimli kitabı üniversitelerde kaynak kitap olarak kullanılan ve bir çok eğitim kurumunda bu konuda ders, söyleşi ve workshoplar gerçekleştiren Serdarlı, üç dönemdir Reklam Yaratıcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmeye devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER