Facebook da TikTok rüzgarına kapıldı

Facebook artık eski Facebook değil… Son dönemde artırılmış gerçeklik atılımları ve gaming uygulamalarıyla karşımıza çıkan şirket, şimdi de yeni uygulaması Collab’ı duyurdu. Uygulama havuz sistemiyle kullanıcıların ortaklaşa müzik ve video içerikleri üretebilmesine olanak sağlıyor. Instagram Reels ve Snapchat Spotlight’tan sonra Facebook’un Collab’ı, TikTok’un sosyal ağları dönüştürdüğüne işaret ediyor.

Son dönemde çeşitli alanlarda yaptığı inovasyonlarla kendini sürekli yenileyen Facebook’un yeni uygulamasıyla kullanıcılar, ortaklaşa müzik ve video içeriği üretebilecek. Collab, çeşitli videoları birleştirerek kullanıcıların kendi oluşturdukları bestelerle, yeni bir aranjman yapmasına olanak sağlayacak. TikTok düetlerine benzerliğiyle dikkat çeken uygulama aynı zamanda müzik üretimini de destekliyor.

Hem müzik profesyonelleri hem de müzikseverlerin keyifli vakit geçirmesi için tasarlanan Collab, içerik üreticilerine beste yapma ve yeni aranjmanlar keşfetme imkanı sunacak.

Facebook Collab, ABD’deki IOS kullanıcıları için erişime açıldı. Yakın zamanda diğer ülkeler ve Android kullanıcıları için de erişime açılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER