Epica Awards yeni kategorilerini ve yeni jüri üyelerini duyurdu!

Epica’ya son başvuru tarihi yaklaşırken yeni haberler gelmeye devam ediyor. Sanal gerçeklik kategorisiyle birlikte ABD ile Güney Afrika’dan yeni jüri üyeleri, Epica tarafından duyuruldu.

Marketing Türkiye’nin de jürisinde yer aldığı Epica’da ilk defa açılan sanal gerçeklik kategorisi, bu hafta itibariyle başvuruları kabul ediyor. Google Cardboard, Oculus Rift ve benzer sanal gerçeklik cihazlarıyla gerçekleştirilen yaratıcı işler için açılan sanal gerçeklik kategorisi, 3 Eylül 2015 tarihi itibariyle Epica’da açıldı.

Diğer yeni kategoriler ise kişisel elektronik & cihazlar, restoran, bar & kafe ve ürün tasarım olarak belirlendi. Ayrıca bir de mizah kategorisi açılan Epica, Public Interest kategorisini de sağlık & güvenlik, sosyal ve çevre kategorilerine ayırdı.

Pazarlama ve iletişim alanında çalışan gazetecilerin ödüllendirdiği işlere ev sahipliği yapan Epica, bu özelliğiyle dünyada tek küresel festival. Epica 2015’e eklenen yeni jüriler ise Adweek(ABD), Digiday(ABD) ve MarkLives.com (Güney Afrika) oldu.

44 ülkeden 53 gazeteci ve internet sitesinin jüri olduğu Epica’ya bu yıl dahil olan yeni üyeler ise şöyle: “Neo Magazine (Meksika), P&M: Publicidad & Mercadeo (Kolombiya), Publimark (Şili), Codigo (Peru), Marketing Magazine (Endonezya) ve Media Marketing (Bosna Hersek). 

19 Kasım’da Berlin’de düzenlenecek ödül törenine aynı zamanda “Yaratıcılığın Geleceği – Epica Creative Circle” konferansı için de basın ve yaratıcı endüstriye dahil olan herkes davet ediliyor.

Epica’ya yaratıcı işleriyle başvurmak isteyen ajansların ellerini çabuk tutması gerekiyor. 30 Eylül 2015 Epica’ya başvurmak için son tarih!

İLGİLİ HABERLER