Epica Awards başvuru süresini uzattı!

Dünyanın dört bir yanından yaratıcı işin katıldığı Epica Awards, gündem nedeniyle başvuru tarihlerini uzattı. 15 Ekim’e kadar sürecek başvurucu sürecinin kazananları, 17 Aralık’ta gerçekleşecek sanal bir seramoniyle açıklanacak.

Jürisi gazetecilerden oluşan tek yaratıcılık ödülü Epica Awards, salgın nedeniyle zedelenen yaratıcı heyecana iyileşmesi için zaman vermek istedi ve başvuru tarihini 15 Ekim’e kadar uzattı.

Shortlist, online gerçekleştirilecek oylamanın ardından 1 Aralık’ta açıklanacak.

Ödül töreninin de 17 Aralık tarihinde online gerçekleşeceği Epica Awards, kazanan işlerin her birini canlı olarak yayınlayacak.

Epica Awards editoryal direktörü Mark Tungate, “Kriz her şeyi alt üst etti, ancak Epica Awards’ın sanal da olsa bu sene de gerçekleşiyor olması bizi çok mutlu ediyor. Kazanan işlerin mümkün olan en iyi şekilde gösterildiğinden emin olacağız. Bir şey kesin: gazetecilerden oluşan jürimiz her zaman olduğu gibi bu yıl da etkinliği mecralarının sayfalarına taşımayı dört gözle bekliyor. Bu yüzden başvuranlar, sanal bir etkinliğin PR potansiyellerini düşürdüğü yanılgısına düşmemeli…” dedi.

Her sene olduğu gibi, Epica Awards’a katılan işler sadece pazarlama, reklamcılık ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren editörler ve departmanlarının başındaki gazeteciler tarafından değil; moda, finans ve gıda gibi geleneksel olmayan alanlarda saha gazeteciliği yapan profesyoneller tarafından da değerlendirilecek.

Jürinin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Epica Awards’a katılmak içinse bu linkten başvurunuzu oluşturun!

 

İLGİLİ HABERLER