En başarılı “Marka Takımları” The ONE Awards’da ödüllerine kavuşuyor…

Marketing Türkiye ile pazar ve tüketici araştırmaları konusundaki yetkinliğiyle öne çıkan AKADEMETRE’nin ortaklaşa düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde heyecan dorukta. İtibarını en çok artıran markalar 5 Ocak 2017’de Raffles İstanbul Zorlu Center’da dördüncü kez gerçekleşecek törenle ödüllerine kavuşmayı bekliyor. Peki, The ONE Awards’u diğer yarışmalardan farklı özellikler neler?

Başarı ancak iyi bir takımla mümkün

Kuşkusuz iletişim sektöründe başarılı olmanın ilk kuralı güçlü bir ekip çalışması yaratabilmek. Özellikle pazarlamayı bütünleşik bir yaklaşımla ele alan, tüm ajanslarıyla bir takım olmayı başaran yapılar ipi göğüsleyerek rakiplerini geride bırakıyor. The ONE Awards’u farklı kılan tarafların başında da işte bu uyumu yakalayarak başarıya ulaşan markaları ödüllendirmesi geliyor… Marka ekipleri The ONE Awards’da ajanslarıyla birlikte sahneye çıkıp ödüllerini, yani bir yıllık emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyor. Markaların yılsonu karnesi olan The ONE Awards bu yönüyle markalar için giderek daha kritik bir öneme sahip olan “ajans ve marka” uyumunu da ödüllendirmiş oluyor. Elde edilen başarının bütün ekibi onurlandırması adına markaların ve paydaşlarının The ONE Awards sahnesinde ödülü birlikte alıyor olmaları bir önceki yılın başarısını belgelerken önümüzdeki dönem için de daha motive edici bir süreç yaratıyor…

2017’de itibarını en çok artıran markalar ödüllendirilecek

The ONE Awards’u diğer yarışmalardan ayıran bir diğer özellikse “itibar”ın ödüllendirilmesi… Başarılı bir itibar yönetimi bütün paydaşların işini kurumun ana hedeflerine odaklanarak yapmasıyla ancak mümkün olabilir. Günümüz koşullarında artık itibar markaların sahip olduğu en büyük değer olarak kabul ediliyor. Öyle ki markaların gücü maddi varlıklarıyla değil itibarıyla ölçülüyor. İtibara yapılan yatırımlar aynı zamanda markanın geleceğini de güvence altına alıyor. Araştırmalar gösteriyor ki itibara yatırım yapan, itibar konusunda toplum nezdinde kabul görmüş kurumlar olası krizlerden daha az etkileniyor. The ONE Awards, Türkiye’de son bir yıl içinde itibarını en çok arttıran markaları öne çıkartılıp ödüllendiriyor.

Objektif araştırmalarla belirlenir, emeği geçen herkes ödüllendirilir

Bu yıl 40’ı aşkın kategori üzerinden değerlendirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde saha araştırması tamamlanarak ilk üçe kalan markalar belirlendi. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler sonucunda 40’ı aşkın kategoride yıl içinde itibarını en çok artıran markaları ve bu başarıya ortak olan paydaşları, 5 Ocak 2017’de Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

İLGİLİ HABERLER