Emmy 2017 reklam kategorisi adayları açıklandı

Dünyanın en ünlü televizyon etkinliği olan Emmy Ödülleri’nin 2017 adayları açıklandı. Academy of Television Arts and Sciences tarafından yapılan organizasyonun En İyi Televizyon Reklamı kategorisinde belirlenen adaylar, sosyal sorumluluk yönleriyle dikkat çekiyor. Ad Council’in “Love Has No Labels” adlı kampanyası kazandığı iki adaylıkla en güçlü oyuncu olarak göze çarpıyor.

Emmy 2017 ödülleri, 16 Eylül’de Los Angeles Microsoft Theater’da sahiplerini bulacak.

Ad Council’in 4 Temmuz’da gösterime giren “We Are America” kampanyası ünlü WWE güreşçisi John Cena’yı vatanseverliğin ne olduğunu anlattığı 3 dakikalık bir konuşma izlettiriyor. Mutfağında R/GA’nın bulunduğu televizyon spotunu MJZ’den Rocky Morton yönetti.

Ad Council’in aldığı ikinci adaylık ise Sevgililer Günü’nde Amerika’nın stadyumlarında bir gelenek haline gelmiş olan Kiss Cam’i ön plana çıkarıyor. Farklı ırklardan ve cinsel yönelimlerden insanların sevgisini anlatan reklamın kreatif ajansı yine R/GA. Filmin yönetmeni ise Tool of North America’dan Floyd Russ.

Bir diğer güçlü aday ise McGarryBowen’in “Why I March” adlı TV spotu. 21 Ocak’ta tüm dünyada yapılan Uluslararası Kadın Yürüyüşünü desteklemek adına yapılan kampanyanın yönetmeni Nanette Burstein.

Google’ın geleneksel olarak sene sonunda düzenlediği video almanağı “Year in Search 2016” da adaylar arasında kendine yer buluyor. 72andSunny adlı ajansın hazırladığı reklam filmi Brexit, ABD Başkanlık Seçimleri, Avrupa’daki terör saldırıları gibi önemli olaylara değiniyor.

Emmy 2017 adaylarının sonuncusu ise John Malkovich’in oynadığı Super Bowl reklamı. John X Hannes adlı reklam ajansının hazırladığı filmi Smuggler’dan Miles Jay çekti.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER