Emine Kurt Danone Türkiye Ülke İK Direktörü oldu

Danone ailesine 2006 yılında katılan Emine Kurt, 1 Eylül itibarıyla Nutricia Medikal Beslenme Türkiye HUB İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine ek olarak, Danone Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.

Nutricia Medikal Beslenme Türkiye HUB İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan olan Emine Kurt, 1 Eylül itibarıyla mevcut görevine ek olarak Danone Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne atandı. Bu yeni görevinde Kurt, Danone’nin Türkiye’de faaliyet gösteren sütlü ürünler, su, anne bebek beslenmesi ve medikal beslenme şirketlerinin yetenek yönetimi, işe alım ve işveren markası yönetimi, Danone Akademi, ücret ve yan haklar alanlarındaki strateji ve uygulamalarından sorumlu olacak.

1990 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olan Emine Kurt, yüksek lisansını yine aynı üniversitede Çalışma Ekonomisi alanında tamamladı. Kariyerine Yapı Merkezi Şirketler Grubu’nda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. 1994-2002 yılları arasında yurt içinde ve yurt dışında çeşitli firmalara yeniden yapılanma, değişim yönetimi konularında danışmanlık yaptı. Daha sonra Abdi İbrahim İlaç’ta Organizasyonel Gelişim ve Eğitim müdürlükleri görevini üstlendi. 2006 yılında Danone ailesine Anne Bebek Beslenmesi ve Medikal Beslenmeden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak katılan Kurt, 2010 yılından bu yana Nutricia Medikal Beslenme Türkiye HUB İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

İLGİLİ HABERLER