Elon Musk’tan 1 Nisan şakası: “Tesla iflas etti”

Geçtiğimiz günlerde basında çıkan “Tesla iflas mı edecek” haberlerinin ardından Space X ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk’tan beklentileri karşılayan bir haber geldi.

Dün gece geç saatlerde Musk’ın kişisel hesabından “Birkaç saat sonra önemli bir gelişme duyurulacak” tweet’i atıldıktan sonra sosyal medyada takipçileri “Tesla’nın iflas edildiği açıklanacak” söylentilerine başladı.

Bir süre sonra Musk’tan beklenen açıklama bir tweet dizisi halinde geldi. Basında daha önce çıkan haberlere göndermede bulunurcasına yazılan açıklamada, “Para toplama adına yapılan tüm çabalara rağmen, ki bunların arasında son dakikada geniş çapta Paskalya Yumurtası satışı da dahil- Tesla’nın tamamen bütünüyle iflas ettiğini üzülerek bildiririz. Dolayısıyla inanması güç ancak evet, iflas ettik” ifadelerine yer verildi.

Tweet dizisinin devamında yorumcuların bahsettiği, iflas için kritik tüm eşiklerin aşıldığına yer verilirken Tesla CEO’su Elon Musk’ın yeni üretilen Tesla Model 3 model arabanın yanında “kendinden geçtiği” belirtildi.

Olayın şaka olduğu yine aynı tweet’de belirtilirken “Happy New Month” ifadesiyle Musk tüm dünyadan kullanıcıların Paskalya Bayramı’nı kutlamış oldu.

İLGİLİ HABERLER