ECCO Global Kriz İletişimi Ekibi’ne Türkiye’den üye

Uluslararası ECCO İletişim Network’ü, global iletişim krizlerini yönetmek üzere kriz iletişimi ekibini (ECCO Crisis Task Force) kurdu. 32 ülkede ofisi, 40’tan fazla ülkede ise temsiliyeti bulunan öncü bağımsız iletişim danışmanlığı şirketlerini ortak kalite anlayışıyla bir araya getiren ECCO İletişim Network’ü, global kriz vakalarını artık Communication Partner Ajans Başkanı Kerem Ayırtman’ın da dahil olduğu üst düzey bir takımla çözecek.

Uluslararası bilgi birikimi ile yerel tecrübeleri bir potaya eritme anlayışıyla tüm dünyadan öncü bağımsız iletişim danışmanlığı şirketlerini bir araya getiren ECCO İletişim Network’ünün Türkiye temsilcisi Communication Partner Ajans Başkanı Kerem Ayırtman, Ecco Global Kriz İletişimi Ekibi’nin de (ECCO Crisis Task Force) yeni üyesi oldu.

Kriz iletişimi ve yönetimi alanlarında deneyimli 11 sektör profesyonelinden oluşan üst düzey bir danışmanlık kurulu olan ECCO Global Kriz İletişimi Ekibi, Avrupa, Amerika, Avustralya’nın ardından şimdi Türkiye’den de hizmet verecek. Kriz iletişimi ve yönetimi konusunda desteğe ihtiyacı olan şirket ve kurumlar, bu ağ sayesinde ECCO İletişim Network’ünün faaliyet gösterdiği 40’tan fazla ülkede ortak kalite anlayışı ve davranış kuralları çerçevesinde tek elden destek alabilecek.

Kerem Ayırtman kimdir?
Kerem Ayırtman, İstanbul, Viyana ve Berlin Üniversiteleri’nde tamamladığı öğrenim hayatından sonra, Avusturya ve Almanya’da araştırma görevlisi ve BBDO gruba bağlı şirketlerde proje yönetmeni olarak çalıştı. Türkiye’ye geri döndükten sonra Nestle Türkiye’de İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak kurum ve ürün markalarının entegrasyon sürecini yönetti. Daha sonra 23 ülkede NESCAFE markasından sorumlu oldu ve gelişen pazarlar için marka stratejileri geliştirdi. Kurucu ortağı olduğu ve bu yıl 10’uncu yılını kutlayan Communication Partner ile Türkiye’deki iletişim çalışmalarına geri dönen Ayırtman; dayanıklı tüketim ürünleri, perakende, finans ve enerji sektörlerine danışmanlık yaptı. Entegre iletişim, kriz iletişimi, pazarlama stratejileri, markalaşma ve iş geliştirme konularında deneyimleri bulunan Ayırtman, halen Communication Partner’ın ajans başkanlığı görevini yürütüyor.

İLGİLİ HABERLER