ebebek’ten “hacklendi” iddialarına yanıt geldi: “Siber saldırıya uğradık”

Bebek ve anne ürünleri perakendecisi ebebek siber saldırıya uğradı. 5 Temmuz 2020 günü başlayan siber saldırı sebebiyle şirketin internet sitesi çalışamaz hale geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan ebebek, siber saldırıya uğradıklarını belirtti.

Bebek ürünleri satışı gerçekleştiren internet siteleri arasında yer alan ebebek’in sitesine girmek isteyenler hata kodu ile karşılaştı. Bunun üzerinde bazı sosyal medya hesapları üzerinden sitenin hacklendiği ve bu nedenle işlem yapılamadığı iddiaları ortaya atıldı.

İddialar sonrasında marka, internet adresinden ve resmi sosyal medya hesaplarından konuya yanıt verdi.

“Siber saldırıya uğradık”

“5 Temmuz 2020 Pazar günü sabah 03:19 itibariyle ebebek.com web sitesi ve ebebek mobil uygulaması erişiminde yaşanan problemleri ve yaşanan süreci herzamanki açıklığımızla kamuoyuna arz ederiz. Söz konusu erişim aksaklıkları, sistemlerimizin size hizmet vermesini engellemesi amaçlı dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği uluslararası bir siber saldırı ile ilgilidir. Üzüntü ile belirtmek isteriz ki bu servis engelleme girişimi bu kez “ebebek” markasına yönelik yapılmıştır.

ebebek teknik altyapısı üst düzey koruma standartları seviyesinde olup gerekli tüm güvenlik önlemleri sürekli olarak güncel tutulmaktadır. Bu doğrultuda, açıkça belirtmek isteriz ki özellikle bebeveynlerimizin kredi kartı bilgileri ile ilgili en ufak bir risk söz konusu değildir. Yasal sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kurumlar ile iş birliği içinde süreç yönetilmektedir.

Alanında yetkin uzmanlar, web sitemizin ve uygulamamızın kontrollü ve kademeli şekilde normal seyrine dönmesi için titizlikle çalışmaktadır. Ayrıca bu süreçte hiçbir bebeveynimize herhangi bir mağduriyet yaşalmamak için 52 ildeki 161 mağazamızla hizmet vermeye devam etmekteyiz. ebebek olarak; her zaman, her koşulda bebeveynlerimizin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak önceliğimizdir.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,”

İLGİLİ HABERLER