Ucuz tatil için çok kritik 4 öneri…

Otellerin doluluk oranının yükselmesi fiyatları da artırdı. 10 günlük bayram tatilinde uygun fiyatlı bir tatil programı oluşturmak kolay değil. Ancak elbette imkansız değil. Peki uygun fiyatlı tatil için neler yapmalı? İşte yanıt:

1503012324_online_tatil_sat_______1Tatilinizi online satın alın: Tatil rezervasyonunu online siteler üzerinden yapın. İnternette her şeyi rahatlıkla inceleyip, tüm detayları okumak ve gerekiyorsa aynı otele pek çok farklı siteden ulaşmak mümkün. Bilgi her şey demek. Ne kadar bilgili olursanız o kadar ucuza konaklama imkanına sahip olmak sizin elinizde.

Fırsat sitelerini takip edin: Akdeniz ve Ege’de büyük turizm acentaları ile çalışan otellerde yer bulunamayabilir veya dönem dönem fiyatları tavan yapabilir; ama hala aynı lokasyonda -veya hiç aklınızda olmayan ama duyunca ilginizi çekecek lokasyonlarda- boş yatağı olan küçük işletmelerde uygun fiyatlı yer bulmak mümkün. Bunların çoğu da fırsat sitelerini kullanıyor. Şu sıralar fırsat sitelerini yakından takip edin, fırsatları kaçırmayın.

Para iadeli alışveriş sitelerini kullanın: Son yıllarda Avantajix.com gibi para iadeli alışveriş siteleri online alışverişin olmazsa olmazı haline geldi. Tatil satın alacağınız siteye bu siteler üzerinden gitmeniz, ekstra nakit para kazanma imkanı sağlayacaktır. Kazanacağınız nakit parayla tatilinizi uzatma ya da bir üst sınıf otelde tatil yapma olanağı bulabilirsiniz.

1503012324_online_tatil_sat__n_almaUlaşım dahil seçeneklerini tercih edin: Tatile havayolu ile gitmek zorundaysanız, ulaşım dahil seçeneklerini mutlaka tercih edin. Şu sıra bayram tatili günlerindeki uçak bileti fiyatları tavan yapmış durumda. Seyahat acentaları önceden anlaşma yaptıklarından çok ucuz fiyat verebiliyorlar. Aynı otele bir başka acenta daha düşük fiyat verse de muhtemel ulaşım masraflarınızı da hesaplayarak, tercihinizi otel+ulaşım toplam rakamı üzerinden yapın.

30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatillerinin birleştirilmesi turizmde yoğun hareketliliğe yol açarken, e-ticaret sektörü 10 günlük tatilden 1 milyar TL ciro hedefliyor.

  • 400’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com’un verilerine göre, Hükümet kararının açıklanmasının ardından online tatil sitelerinin satışlarında patlama yaşandı.
  • Otel konaklaması, yurt içi ve yurt dışı turlar, uçak ve otobüs biletlerinin online satışları günlük bazda yüzde 150-200 arasında arttı.
  • Şimdiden birçok otel ve seyahat acentası yüzde 100 doluluğa ulaştı.
  • Ağustos, turizmdeki hareketlilikten dolayı e-ticaretin en yoğun olduğu ay. Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre, 2016’nın ay bazında rekoru da 6 milyar 656 milyon TL ile Ağustos’taydı. Bu yıl zaten yüzde 20-25 artış bekleniyordu.
  • 10 günlük tatilin dopingiyle 2017 Ağustos’unda bu rakamın rahatlıkla 9 milyar TL’ye çıkması bekleniyor.

 

İLGİLİ HABERLER