DW’nin Türkçe YouTube kanalı +90 yayın hayatına başladı

Alman kamu yayıncısı Deutsche Welle’nin öncülüğünde kurulan YouTube kanalı +90 yayına başladı. DW’nin yanı sıra uluslararası kamu yayıncıları BBC ile France 24 ve VoA da kanalın içerik sağlayıcıları olacak.

Deutsche Welle, iş birliği yaptığı BBC, France 24 ve Voice of Amerika ile birlikte Türkçe YouTube kanalı kurdu. Tarihte ilk kez dört yayın kuruluşunun bir araya gelerek açtığı +90 kanalında, Türkiye’deki takipçilerin yanı sıra ülkeleri dışında yaşayan Türklere de ulaşılması hedefleniyor.

Deutsche Welle öncülüğünde, İngiliz BBC, Fransız France 24 (F24) ve Amerikalı Voice of Amerika’nın (VOA) “+90, tarafsız gündeme bağlan” sloganıyla hayata geçirdiği kanal, bugün İstanbul’da yapılan bir basın toplantısıyla yayın hayatına başladı. Türkiye’de yaşayanlara ve ülkeleri dışında yaşayan Türklere ulaşması hedeflenen kanalla Türkiye’deki ifade ve medya özgürlüğünün güçlendirilmesi amaçlanıyor. Tarihte ilk defa bir araya gelen bu dört yayın kuruluşu, ekonomiden siyasete, kadınların iş hayatındaki yerinden bilim kültüre kadar pek çok konuda içerik üretecek. Konuların derinlemesine araştırılarak tartışılacağı kanalda tüm içeriğe istenilen zamanda ulaşım sağlanabilecek.

İLGİLİ HABERLER