Duru’nun yeni reklam yüzü Beren Saat oldu

 

Evyap, Duru markası için Beren Saat’in reklam yüzü olduğu iddialı bir kampanyaya imza attı. Son dönemlerdeki başarılı işleri ile birçok markadan kampanya teklifleri alan ve bu konuda çok hassas ve seçici davranan Beren Saat, Duru’yu tercih etmesiyle ilgili olarak, “Duru markasını herkes gibi ben de tanıyordum. Duru Parfüm Duş Jeli ürünlerini denediğimde ise kararımı hemen verdim ve kampanyada tüm kalbimle yer aldım. Öncelikle bir oyuncu olarak, Duru’nun yeni reklam yüzü olmanın heyecanını taşıyorum. Gerçekten pozitif bir ekiple, güzel vakit geçirerek ve emek harcayarak, Duru’nun tüm canlı enerjisini yansıtan bir reklam filmi çıkardığımıza inanıyorum” dedi. Beren Saat, Duru ile “canlılık” konseptinde buluşurken, reklam filminde Duru Perfume Duş Jeli’ni kullanarak ruhunda ve bedeninde oluşan canlılığı anlatıyor ve “Duru Perfume Duş Jeli ile Her Duşta Canlılığı Hisset” mesajını veriyor.

2012 sonunda Türkiye’de katı sabun, sıvı sabun, duş jellerini de içine alan kişisel temizlik pazarında %22,5 miktar payı(iii) ile birinci firma konumunda kapatan ve 2013 Nisan sonu verilerinde %20,9 miktar payı(iv) ile liderliğini sürdüren Evyap Pazarlama Grup Başkanı Mustafa Arın, yapılan çok geniş kapsamlı araştırmalar sonunda yeni kampanyalarının yüzü olarak, alanında en başarılısı ile çalışmaları gerektiğini bunun için de Beren Saat’in tek isim olarak belirlendiğini söyledi. Mustafa Arın, “Reklamda ünlü kullanmaya karar verdikten sonra, Beren Saat’te karar kılmak çok zor olmadı. Duru kendi kategorisinin yıldız markası, dolayısıyla eğer Duru bir ünlü kullanacaksa bu, markanın gücüne ve büyüklüğüne uyan bir ünlü olmalıydı. Bu kampanyayı çok iyi taşıyabilecek, tüketicinin tanıdığı ve beğendiği ünlü bir yüz olarak da Beren Saat bizim için en iyi seçenek oldu” dedi. Mustafa Arın, tüketicilerle gerçekleştirdikleri odak grup oturumlarında, ‘Duru markası bir ünlü olsa kim olurdu?’ sorusuna en çok ‘Beren Saat’ cevabını aldıklarını belirterek, “Bunun sebebini sorduğumuzda Beren Saat’in Duru markası gibi güzel,doğal ve canlı olduğu yanıtını aldık” dedi.

Duru’nun yeni kampanyasının özellikleri hakkında bilgi veren Evyap Pazarlama Direktörü Burç Üstün ise kampanyanın sadece reklam filmiyle sınırlı kalmayacağını, tüketiciye ulaşan tüm mecraları etkin bir şekilde kullanacaklarını belirtti. Burç Üstün, Duru’nun Türkiye’de kişisel temizlik kategorisinde en çok bilinen markası olduğuna da dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER