Dünyanın en lüks beş uçak kabini

Lüks pazarlamanın sınırlarını zorlayan hava yolu şirketleri uçak fobisi olanları bile uçmaya teşvik edecek hizmetler sunuyor.

Süitlerden, spa odalarına kadar bu havayolu şirketleri son derece konforlu bir yolculuk için her türlü imkanı sunuyor ve hayal gücünün sınırlarını zorluyor.

5) Qantas Airways

Avustralyalı Qantas Havayolları’na ait birinci sınıf kabinler kişiye mahremiyet alanı sağlıyor. Yatağa dönüşen koltuklara sahip kabinlerde pijamalar ve göz kremlerine kadar bir çok detay düşünülmüş.

qantas

Ayrıca first-class yolcusu olarak rezervasyon yaptırdığınızda uçağın spa odasında masaj yaptırma hakkınız da var. Masaj yaptıra yaptıra uçmanın maliyeti 15 bin dolar.

qantas-0

4) Air France

Fransız havayolu şirketi Air France’in La Premiere kabinleri perdenin kapanmasıyla kişiye özel alan sağlıyor. Ayarlanabilir koltuk, geniş televizyon ekranıyla oldukça konforlu görünüyor. Böyle rahat bir yolcuğun maliyeti ise 10 bin doları geçiyor.

air-france

3) Emirates

Dubai’nin, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu şirketi Emirates yolcularına gökyüzünde süit tecrübesi yaşatıyor. Yaklaşık 40 metrekare genişliğindeki süitler kişilerin istekleri doğrultusunda yemek ve eğlence imkanı sağlıyor. Kendi süitinizde uçmak istiyorsanız 10 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

emirates-1-640x427-c

2) Etihad Airways

Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir diğer havayolu şirketi olan Etihad Airways first class’ta fark yaratanlardan. Uçak inse bile insanın uçaktan inesi gelmez.

etihad-airways

First class bölümünün first class tuvaletlerinde ise duş almak mümkün. Etihad first class yolcusu olmanın bedeli 20 bin dolardan fazla.

etihad-airways-0

1) Singapur Airlines

Singapur Havayolları’nın first class süitleri beş yıldızlı bir otel odasından farksız. Süitlerin her birinde bulunan ayarlanabilir düz yatak ve lüks deri koltukları sayesinde yolcular koltuklarını yatağa dönüştürmek zorunda kalmıyor. Singapur Havayolları’nın first class’ı için “beş yıldızlı uçan otel” benzetmesi yerinde olur.

New-Singapore-Suites-Class-4

kaynak: Independent

İLGİLİ HABERLER