Dünyada şirketini en hızlı büyüten 50 kadın CEO listesinde bir Türk

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi,   Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı  Sayın Zeynep ERKUNT ARMAĞAN,  geçen yıl dünya 6.sı olarak girdiği “Dünyada Şirketini En Hızlı Büyüten 50 Kadın CEO” arasına bu yıl da Dünya 23.sü olarak girmiştir.
 
Amerika merkezli, ayrıca dünya çapında da faaliyet gösteren Women Presidents’ Organization (WPO)  tarafından değerlendirilen CEO listesine 2 yıl üst üste giren Sayın Zeynep ERKUNT ARMAĞAN, listedeki ilk ve tek Türk kadın üretici olmuştur.

Geçen yıl aynı kriterlerle yapılan araştırma sonucunda listeye dünya 6.sı olarak giren ARMAĞAN, 2014 yılında da aynı listeye girme başarısını göstererek, 2013 yılında Erkunt Traktörün büyümesinin rastlantı olmadığını gösterdi.  2003 yılından beri, Erkunt Armağan’ın “tamamen Türk mühendislerinin başarısı” olarak isimlendirdiği yerli tasarım traktörler ile Türk çiftçisinin ihtiyaçlarına cevap vererek Türkiye 3.lüğüne oturan Erkunt Traktör, yıllardan beri çiftçiler tarafından da ‘Türkiye’nin Traktörü’  olarak anılmaktadır. 

Amerika’da kurulu olan, ancak dünya çapında faaliyet gösteren Women Presidents’ Organization (WPO) tarafından değerlendirilen CEO listesine 2 yıl üst üste giren ARMAĞAN, yurtdışında da başarılı bir profil çiziyor. Genç girişimciler tarafından yakından takip edilen, mütevazı kişiliği ve güçlü iletişimiyle herkesi etkileyen ARMAĞAN, başarısının sırrını şu sözlerle dile getirdi:

“ İnandığınız, sevdiğiniz işi yaparken yüreğinizi koyarsınız ortaya. Zorluklardan yılmaz, yeniden başlayacak gücü içinizdeki sevgi ile her sefer yeniden bulursunuz. Kaçmak, vazgeçmek en kolay olanıdır.  Bunun kadar önemli olan bir başka faktör de aynı hedef odaklanmış, aynı amaca inanmış doğru ekibi kurmak ve motive edebilmektir. Sonra başarı zamanla gelecektir. Başarının ödüllendirilmesi en büyük motivasyon ve mutluluktur. Elbette ki Women Presidents’ Organization listelerine giren tek Türk kadın olmamın naçizane gururunu yaşıyorum. Ama inanıyorum ki, arkamdan gelen genç girişimciler benim gururla taşıdığım bu  bayrağı daha da ileriye taşıyarak Türkiye’ye yeni ödüller ve değerler kazandıracaklardır.”

İLGİLİ HABERLER