Dünya devi markalar alım için İstanbul’a geliyor

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin ev sahipliğinde 11.si düzenlenecek olan İstanbul Moda Konferansı, 3-4 Ekim tarihlerinde çok sayıda markanın katılımı ile gerçekleşecek. 1.500’den fazla B2B görüşmenin yapılacağı konferans, iç pazara 150 milyon dolar,  ihracata 250 milyon dolar ek ciro sağlayacak.

2008 yılından bu yana gerçekleştirilen İstanbul Moda Konferansı, Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek olan etkinlikte sektöre yön veren markaların önemli isimlerini İstanbul’da tekrar bir araya getirecek.  “Responsible Fashion” konsepti düzenlenecek olan konferans kapsamında gerçekleşecek B2B görüşmelerle ihracatın yanı sıra iç pazar ve istihdama da büyük destek sağlayacak.

Konferansa katılacak 50 alım ofisi ile yapılacak 1.500 B2B görüşme sonunda iç pazara 150 milyon dolar, ihracata 250 milyon dolar ihracata ek ciro katkısı sağlayacak. Bu katkı ile 20 yeni fabrika açmak ve toplamda 8 bin kişiye istihdam sağlamak mümkün olacak.

H&M, Hermes-Otto,  Nike gibi dünya devleri alım için geliyor

11. İstanbul Moda Konferansı’nın 2. günü düzenlenecek olan  B2B görüşmelerine katılan marka ve alım ofisleri arasında  Best Seller, H&M, Nike, Adil Işık, Groupe Beaumanoir, Boyner, Connor International, Decathlon, DeFacto, El Corte Ingles, French Connection, Gaia Sourcing, Hermes-Otto, Koton, LCW, New Look, Nike, Shop Direct, Spring Near East Manufacturing, Tureks, Varner gibi dev markalar yer alıyor.

Türkiye’den aylık  75 milyon adet  yapan ve yıllık toplam 5 milyar € civarı ciroya sahip firmalardan oluşan alım ofisleri arasında Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Hollanda, İskandinav ülkeleri yer alıyor. Türkiye’de 2018 yılı içinde yüzde 15 büyüme hedefleyen bu markalar, hedefleri doğrultusunda yeni ürün grupları alımına başlamayı ve farklı pazarlara açılmayı değerlendiriliyor.

TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Karasu: “Yeni Ekonomi Programı, 5 yıllık büyüme stratejimizi destekliyor

Hazır giyim sektörünün 5 yıllık stratejisinin sıcak temas, markalaşma ve sürdürülebilirlik olduğunu açıklayan TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Karasu, bu üç başlığın birbirini tamamlayan süreçler olduğunu belirtti. Bugün açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na  da değinen Hadi Karasu, “Yeni Ekonomi Programı kapsamında alınan kararların, dernek olarak belirlediğimiz  stratejik büyüme planımıza ivme kazandıracağına inanıyoruz. İç pazardaki hedeflerimizin yanı sıra, 2023 ihracat hedefimizin gerçekleşmesi ve mevcut ihracat kredilerinin  döndürülmesi noktasında da sektörümüz için yararlı olacaktır” dedi.

İLGİLİ HABERLER