Dünya bu isimlere hayran!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve Angeline Jolie dünyanın en çok hayran olunan erkeği ve kadını seçildi.

İngiliz araştırma şirketi YouGov’un 23 ülkede 25 bin kişiyle gerçekleştirdiği anket, dünyanın en çok hayran olunan kişilerini belirledi. Anket sonuçlarına göre 10.6 puana sahip Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi ve oyuncu Angelina Jolie, katılımcılar tarafından en çok hayran olunan kadın seçilirken, 9.6 puana sahip olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates en çok hayran olunan erkekler listesinde ilk sırada yer aldı.

Siyasetçiler hayranlık listesinde üst sıralarda

Hayran olunan kadınlar sıralamasında Nobel Ödüllü Pakistanlı insan hakları aktivisti Malala Yusufzai 7.1 puanla ikinci, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise 6.4 puanla üçüncü oldu. Gates’in ardından gelen Obama’nın 6.4 puanla en çok hayran olunan erkekler sıralamasında ikinci sırada yer alması dikkat çekerken, üçüncü sırada Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Mısır, Sisi’ye hayran

Araştırma, ülkeler bazında da değerlendirildi. İngiltere’de yapılan ankete göre fizikçi Stephen Hawking erkekler sıralamasında ilk sırada yer alırken, Kraliçe II. Elizabeth en çok hayran olunan kadınlar sıralamasında liderliği göğüsledi. Mısır’daki anketin sonuçları da dikkat çekti. Mısırlı katılımcılar en çok Mohammed Mursi’ye yaptığı darbeyle anılan Abdul Fateh Al Sisi’ye hayran olduklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER