Doğan Kitap ve D&R, Amazon’a mı satılıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Doğan Holding’in medya varlıklarını satmasının ardından D&R Mağazaları’nı da satacağını açıklayarak medya sektöründen tamamen çıkacağını öne sürdü.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Doğan Medya Grubu, kitap yayıncılığına da veda edecek. Doğan Kitap ve D&R mağazaları AMAZON.COM’a satılacak” dedi.

Doğan Holding, Demirören Grubu’yla Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaşmış, Doğan Kitap ve D&R ise satış kapsamına alınmamıştı.

Bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNNTük kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören grubunun, satın almada başka bir sermaye grubu ile iş birliği yapacağı da belirtiliyor.

Amazon Türkiye’de şirket kurmuştu

İstanbul Ticaret Odası’nın kayıtlarına göre Amazon Core Europe Türkiye’de AMAZON TURKEY SERVICES YÖNETİM DESTEK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ adında bir şirket kurdu. Habertürk.com’dan Eren Güler’in haberine göre Amazon Türkiye’de 5 bin metrekarelik bir ofis kiralayacağını belirtiyordu.

İLGİLİ HABERLER