Disney+ lansmanının beşinci ayında 50 milyon kullanıcıya ulaştı…

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Avrupa ve Hindistan lansmanından sonra online yayın platformu Disney+ 50 milyon üyeye ulaştı. Yılın sonuna kadar Batı Avrupa, Japonya ve Latin Amerika’nın tamamına da yayılmayı planlayan Disney+ 2024’te 90 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Avrupa’da hizmetlerini sunmaya başlamasının ardından Disney+ 5 milyon mobil aplikasyon kullanıcısına ulaşarak globalde 30 milyon kullanıcıyla iyi bir ivme yakalamıştı. İki hafta sonra yürürlüğe giren sosyal mesafe ve karantina uygulamalarıyla birlikte video/film hizmetlerine talebin artışı da platformun 50 milyon kullanıcıya ulaşmasını sağladı.

Henüz İngiltere, Avusturya, Almanya, İtalya, İspanya ve İsviçre’yi kapsayan Avrupa lansmanını yapmadan önce A.B.D, Kanada, Hollanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılarıyla 28 milyona ulaşan Disney+, Wall Street’in platform hakkındaki büyüme tahminlerini 3.6 milyon daha fazla kullanıcıya ulaşarak geride bırakmıştı.

Hızla Netflix’e yaklaşıyor

167 milyon üyesi bulunan Netflix’e yaklaşan Disney+ 5 ayda lider platformun kullanıcı kitlesinin üçte birine ulaştı.

Avrupa’nın yanı sıra Disney+ Hindistan’da da lansmanını gerçekleştirdi ve ülkede var olan Hotstar hizmetiyle birlikte sunulmasının da etkisiyle platformun 50 milyon kullanıcısının 8 milyonunu Hindistan vatandaşları oluşturduğu belirtiliyor.

Walt Disney Yönetim Kurulu Başkanı Kevin Mayer platformun başarısı hakkında “Batı Avrupa, Japonya ve Latin Amerika’nın tamamını kapsayacak genişlememiz hakkında cesaretlendirici oldu. İyi hikaye anlatıcılığı ilham verir ve neşelendirir. Biz de Disney+ üzerinden özü mutluluk ve iyimserliğe dayanan geniş yelpazeli içerikler sunabildiğimiz için çok şanslı bir konumdayız” dedi.

Reklamsız online yayın platformunun lansmanının zamanlamasının daha iyi olamayacağı konusunda otoriteler hem fikir. Zira kısa bir zaman önce işleri ve günlük uğraşlarıyla meşgul olan dünya nüfusunun koronavirüs nedeniyle şimdilerde bolca zamana sahip olması Disney+’ın başarısında da pay sahibi.

Kaynak: The Drum

İLGİLİ HABERLER