Disney Collection ve TeknoSA arasında işbirliği!

TeknoSA, dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile büyük bir işbirliğine imza atıyor. Disney çatısı altındaki Disney Collection, dünyada ABD ve Meksika’dan sonra TeknoSA ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarına giriyor. Disney Collection ürünleri, Ağustos ayından itibaren 31 ildeki 80 TeknoSA mağazasında tüketicilerle buluşacak.

Disney Collection ürünleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Ağustos ayından itibaren ilk kez Türkiye’de ve sadece TeknoSA’da ailelerle buluşacak. Türkiye genelinde 31 ildeki 80 TeknoSA mağazasında, 100-150 metrekarelik özel alanlarda satışa sunulacak olan Disney Collection ürünleri arasında oyuncaktan kıyafete, peluştan kırtasiyeye, kostümden ayakkabıya, 6 farklı ana kategoriden 300’ü aşkın ürün çeşidi yer alıyor. Lansmanı takiben özel dönemlerde ve sezonluk olarak ürün çeşitliliğinin giderek zenginleşmesi planlanıyor.

İşbirliğinin duyurusu TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, The Walt Disney Company Avrupa, Ortadoğu & Afrika Tüketici Ürünleri, Genel Müdürü ve Başkan Vekili Simon Philips ve The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo’nun katıldığı basın toplantısı ile gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Disney Collection ürünlerini TeknoSA mağazalarında tüketicilerimize sunarak dünya teknoloji perakendeciliğinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. TeknoSA olarak hedefimiz; teknoloji ve eğlence ürünlerinde tüketiciler için ‘tek adres’ ve ailenin her ferdinin en sevdiği buluşma noktası olmak. Dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile yaptığımız bu işbirliği, ailenin tüm fertlerine özel bir deneyim yaşatmak adına bize güç katacak” dedi.

İşbirliğinden duydukları mutluluğu dile getiren The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo ise “TeknoSA ile gerçekleştirdiğimiz Disney Collection işbirliği de Türkiye’de çocuklar ve ailelere Disney markasıyla buluşabilecekleri ve geniş yelpazeden pek çok ürünü tek bir noktada bulabilecekleri özel bir temas noktası sunması bakımından çok değerli” diye konuştu.

Rakamlarla TeknoSA’da Disney Collection:

– İlk yıl mağazalar dahil tüketiciye erişim noktalarına 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapılacak.

– Ağustos ayından itibaren 31 ilde 80 TeknoSA mağazası, 100-150 metrekarelik, özel tasarlanmış alanlarda Disney Collection ürünlerini satışa sunacak.

– 2016 yılı içerisinde işbirliği kapsamında 181 kişi istihdam edilecek.

– İşbirliği kapsamında, 2 yaşından itibaren çocuklara hitap eden 6 ana kategoride 35 farklı ürün grubu tüketicilerle buluşacak.

– TeknoSA mağazalarında 300’ü aşkın çeşit Disney Collection ürünü yer alacak.

İLGİLİ HABERLER