Dikkat! Zorlu Center’dan demogorgon çıkabilir, Kanyon’da zamanlar karışabilir

Son zamanların en popüler dizilerinden Stranger Things ve Dark outdoor kampanyalarıyla çok konuşuluyor. Globalde olduğu gibi Türkiye’de de iddialı reklamlarla gündeme gelen Stranger Things ve Dark’ın Zorlu Center ve Kanyon’da ikonik simgeleri canlandırıldı. 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük yankı uyandıran Netflix’in iki orijinal yapımı Dark ve Stranger Things’in outdoor reklamları hayranlarını etkilemeye devam ediyor. Hawkins kasabasındaki paralel evreni ve içindeki tehlikelerden kasabalarını kurtarmaya çalışan bir grup bisikletli çocuğun yer yer komik yer yer  gerilim dozu yüksek hikayesini izlediğimiz Stranger Things’in son sezonu temmuz ayının başında yayınlandı. Seksenli yılların Amerikan kültürünü tüm atmosferiyle yansıtmayı başaran dizi bu başarısını son sezonunda kasabaya açılan yeni Starcourt AVM’nin içine taşıdı. Starcourt AVM’yi çok beğendiyseniz Stranger Things dizi setine kadar gitmenize gerek yok çünkü bu alışveriş merkezi Zorlu Center’da Stranger Things hayranları için canlandırıldı. Ayrıca Zorlu Center’da  diziye özel deneyim alanları da yaratıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzlenme rekorları kıran bir diğer Netflix orijinal yapımı Dark ise Kanyon’da hayranlarına büyülü bir deneyim yaşattı. Yine küçük bir kasabada geçen olağanüstü olaylara odaklanan ünlü dizi konsept olarak Stranger Things ile benzerlik gösteriyormuş gibi algılansa da aslında birbirinden oldukça farklılar. Winden adlı bir Alman kasabasında geçen dizi 2019, 1986 ve 1956 yıllarına odaklanıyor. Kasabadaki bir mağarada bulunan solucan deliğinin etkisiyle zamanda yolculuk yapılan dizinin ikinci sezonunda da mağara gizemini koruyor. Dark’ın ikonik mağarasını da Kanyon’da bulabilirsiniz. Dizide geçen 3 farklı zamanı mağaranın içinde Dark hayranlarına deneyimleten outdoor çalışması adeta fotoğrafın merkezi olmuş durumda.

 


İLGİLİ HABERLER