Dijital pazarlamaya yeni ajans

Puntual Istanbul, hızla gelişmekte olan dijital pazarlama sektörüne yarım milyon TL yatırımla giriş yaptı. Dijital anlamda tam hizmet ajansı olarak hizmet verecek olan Puntual Istanbul için yatırımın ilk ayağı olarak, toplam 500 metrekare açık ve kapalı alana sahip bir ofis açıldı.

Puntual Istanbul’un Sosyal Medya ve Dijital Operasyonlarının başına ise dijital sektörün genç ve tanınmış isimlerinden biri olan Çağrı Erdoğan getirildi. Çağrı Erdoğan, Puntual Istanbul’un yapılanmasından birinci derecede sorumlu olacak ve bugüne kadar elde ettiği deneyimlerini Puntual Istanbul’a aktaracak. Puntual Istanbul’da her şeyin çalışan mutluluğu ve verimi için tasarlandığını belirten Çağrı Erdoğan, Puntual Istanbul’un mutlu markalara ve mutlu çalışanlara sahip bir dijital ajans olacağını belirtti. Erdoğan, sektörün ezberini bozan bir yapı ve anlayışla yapmak istedikleri çok iş ve almak istedikleri çok yol olduğunu ifade ederek, “Yatırımcılarımızın desteği de bu noktada çok önemli. Ortaya koydukları başlangıç yatırımı ne kadar istekli olduklarının da bir göstergesi. Kısa ve orta vadede umarım herkes Puntual Istanbul’un daha en başta koyduğu prensiplerle gerçekleştireceği başarılı işleri ve markalarının mutluluğunu görecek” dedi.

Puntual Istanbul, yatırım sürecinde ajansa aktarılan yatırımın önemli bir bölümünde markalara faydalı olacak. Tüketicilerin gerçek hayattaki marka etkileşimlerini sosyal medya etkileşimlerine çevirmeye yönelik girişimleri satın almanın yanı sıra bu ürünleri ajans bünyesinde geliştirme yolu ile de portföyüne katmaya ayırıyor olacak. Puntual Istanbul’un kreatif süreçlerinde de ajansın tercihi, sabit kreatif iş gücünün yanı sıra markaya uygun kreatiflerle çalışmak ve çeşitliliği sağlamak.

Puntual Istanbul’da insan kaynakları ise ajans daha açılmadan istihdam edilmiş. Ajansın portföyüne katacağı ilk markalarına hizmet vermek üzere hali hazırda iki “Sr. Software Developer”, bir “Art Direktör”, bir “Sosyal Medya Uzmanı” ve bir “Copywriter” çalışmaya başlamış durumda. Ajansın ofisi ise çalışanların mutluluğuna düşünerek yapılmış. Ekip üyeleri, iş saatleri içerisinde, kişisel iş yoğunluklarına göre de mesai saatleri sonrasında, üst katta bulunan fitness odasını kullanabilecek. Ajansların olmazsa olmazı olan Game Room da yine ajans çalışanları için ofiste mevcut. Fazla mesainin getirdiği motivasyon bozukluğu ve çalışan mutsuzluğunun önüne geçmek amacıyla ajansta işler 9:30’da başlayacak ve 18:30’da bitecek. Çalışanların mesaiye kalmaları durumunda ise bu mesailer çalışanların yıllık izinlerine eklenecek.

İLGİLİ HABERLER