Didem Aydın, Pfizer’in Doğu Avrupa Onkoloji Medikal Müdürü oldu

 

Pfizer’de Onkoloji Medikal bünyesinde Kıdemli Medikal Müdür olarak görev yapan Didem Aydın, Ekim 2015 itibariyle Doğu Avrupa Meme Kanseri Medikal Müdürü olarak atandı.

Pfizer Doğu Avrupa Meme Kanseri Medikal Müdürü Didem Aydın yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer Onkoloji olarak devlet, hasta, hasta yakınları, doktorlarımız gibi kanseri yenmeye çalışan farklı paydaşlarla işbirliğini temel alan bir birimin parçasıyız. Kadınlarda en yaygın görülen kanserlerden biri olan meme kanserine karşı yenilikçi ilaçlar geliştirmek ve bu kadınların yaşamlarında bir etki yaratabilmek bizim için çok değerli.”

Didem Aydın hakkında:

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Tümor Biyolojisi ve İmmünolojisi üzerine doktora/PhD derecesini aldı.  2006-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji Departmanı ve Hematoloji/Onkoloji Departmanı Kök Hücre Transplantasyon Ünitesi’nde Yrd. Doç. Doktorluk yaptı. 2008-2011 yılları arasında Milano San Raffaele Telethon Gen Tedavisi Enstitüsü’nde post-doktoral araştırmacı olarak immünoloji ve onkoloji üzerine çalışmaları oldu. Pfizer ailesine 2011 yılında Anti-infektif Medikal Müdürü olarak katılan Didem Aydın, pediatrik ve erişkin endikasyonlarından sorumlu Prevenar Medikal Müdürlüğü görevinde bulundu. 2014 temmuz ayından beri Pfizer Onkoloji’de renal hücreli kanser portföyü ve meme kanserinden sorumlu Kıdemli Medikal Müdür olarak çalışıyordu.

 

İLGİLİ HABERLER