Dev marketler zinciri satıldı

Anadolu Endüstri Holding, Migros’un yaklaşık yüzde 40’lık hissesini aldı. 2014’ün en büyük hisse satış anlaşmalarından biri olan Migros’un yüzde 40.25’ini BC Partners’tan satın alma işlemi yılın son gününde tamamlandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“02 Ekim 2014 ve 01 Aralık 2014 tarihli özel durum açıklamalarımızda, Migros Ticaret A.Ş’nin (“Migros”) sermayesinin yüzde 40,25’ini temsil eden hisselerinin Anadolu Endüstri Holding A.Ş. (“AEH”) tarafından satın alınmasına yönelik bağlayıcı olmayan teklifin şirketimizin nihai ana ortağı BC Partners tarafından alındığı ve bu kapsamda durum tespit süreçlerinin (due diliegence) tamamlandığı bildirilmişti.

BC Partners tarafından bize bildirildiği üzere, bugün itibarıyla, ilgili taraflar arasındaki tüm görüşmeler tamamlanmış olup AEH ile Migros’un ana hissedarı MH Perakendecilik ve T.A.Ş.’nin (“MH Perakendecilik”) tek ortağı Moonlight Capital SA (“Moonlight Capital”) arasında, AEH tarafından dolaylı olarak Migros’un yüzde 40,25 oranında hissesinin iktisap edilmesi amacıyla hisse alım sözleşmesi imzalanmıştır. Hisse Devrinin gerçekleşmesi resmi makam ve kuruluşlardan gerekli izinlerin alınmasına bağlıdır.”

 

İLGİLİ HABERLER