Destek Patent’e “IP Star”ödülü

Destek Patent, bu yıl Hong Kong’da gerçekleştirilen Uluslararası Markalar Birliği (INTA)’nın yıllık kongresinde uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Destek Patent, “Managing Intellectual Property Dergisi” tarafından Türkiye’de fikri haklar alanına yaptığı katkılar sebebiyle “IP Star” (Fikri Haklar Yıldızı) sertifikasıyla ödüllendirildi.

Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, hem böyle anlamlı bir ödüle sahip olmanın hem de INTA Kongresi vesilesiyle sınai haklar alanında dünyanın önde gelen firma ve kurumlarının temsilcileriyle önemli temaslarda bulunmalarının kendilerine çifte mutluluk yaşattığını ifade etti.

Destek Patent, sınai haklar alanında uluslararası gelişmeleri yakından izlemek, müşterileri ile doğru güncel bilgi, stratejileri paylaşmak için INTA – Uluslararası Markalar Birliği’nin 136’ncı Yıllık Kongresi’ne katıldı. Dünyanın en büyük ve en geniş katılımlı marka etkinliklerinden biri olan INTA Kongresi, 140 ülkeden gelen 8 bin 500’ü aşkın marka yöneticisi, uzman, avukat ve vekilin katılımıyla Hong Kong’da gerçekleştirildi.

Managing Intellectual Property Dergisi tarafından her yıl verilen “Fikri Haklar Yıldız Sertifikası”nı Destek Patent Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Dereligil aldı. Dünyanın en prestijli ödüllerinden birini almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ersin Dereligil, “Bu ödül bizim için anlamlı ve gururlandırıcı oldu. Destek Patent’in uluslararası düzeyde de bir “yıldız” olarak değerlendirilmesi müşterilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz ortak başarılı çalışmalarımızın sonucudur” dedi.
INTA Kongresi’nde Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), Avrupa’nın Marka ve Tasarım Tescil Kurumu olan OHIM, Afrika Bölgesel Fikri Mülkiyet Teşkilatı (ARIPO), Afrika Fikri Mülkiyet Organizasyonu (OAPI) ve Kore Fikri Mülkiyet Ofisi (KIPO) gibi çeşitli uluslararası kurumların temsilcileriyle bir araya gelerek bölgesel sıkıntılar ve işbirliği fırsatları üzerine önemli temaslarda bulundu.

İLGİLİ HABERLER