Demirören Medya ile ilgili gündem yaratan iddia: “Hürriyet dahil tüm gazetelerin basımına son verilecek…”

Medya Radar’ın üst düzey kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Demirören Medya dijital dönüşüm kararı aldı. İddiaya göre gruba bağlı tüm gazeteler sadece online mecrada olacak, basılmayacak.

Kurum bünyesindeki gazetelerin tamamı, yani Hürriyet, Milliyet ve Posta artık sadece internet sitesi üzerinden yayına devam edecek.

Kararın alınmasında, artan kağıt maliyetleri ve evden çalışma düzenine geçişle dijital dönüşümün daha uygun olacağı fikri etkili olduğu belirtiliyor.

Medyaradar’a konuşan kaynaklara göre karar, dünkü yönetim toplantısında alındı.Toplantı sonrasında, dün gazete binasında çalışanlara eşyalarını toplamaları için Perşembe gününe kadar mühlet verilmişti.

Başta Hürriyet olmak üzere, gazetelerin bayramda basılmaması aslında Demirören yönetiminin bugünkü kararı için önemli bir sinyal olarak değerlendiriliyor. Çalışanlarsa eşyaları toplama talimatı sonrası endişeli bekleyiş içerisinde.

Ahmet Hakan: “Tamamen yalan”

İddialar bu yöndeyken Gazeteci İsmail Saymaz’da söylentileri yalanlayan bir paylaşım geldi. Saymaz paylaşımında şunları söyledi: “Ahmet Hakan’a ‘Hürriyet, Millyet ve Posta gazetelerinin kapacağı ve dijitale geçeceği doğru mu?’ diye sordum. ‘Tamamen yalan’ dedi.”

 

 

Demirören Medya Grubu’ndan açıklama: “Manipülasyon amaçlı olarak yayınlanan haberler gerçeği yansıtmıyor”

İLGİLİ HABERLER