Dekatlon Buzz Altavia tarafından satın alındı

Perakende ve pazarlama iletişimi sektörüne odaklı çalışan uluslararası şirketler grubu Altavia, Dekatlon Buzz’ın çoğunluk hisselerini satın aldı. 2010 yılında kurulan Dekatlon Buzz, Nestle, Türk Telekom, LC Waikiki, Türk Hava Yolları, Bayer, İpragaz, Eczacıbaşı Topluluğu, Garanti Bankası, Rixos Hotels, Cargill, Fibabanka, Tahincioğlu, Stanley Black & Decker ve Çırağan Palace Kempinski markalarına hizmet veriyor.

Dekatlon Buzz yöneticileri Vadi Efe ve Samet Ensar Sarı ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi: “Yaratıcı endüstri düzenli bir devinim halinde ve biz dijital dünyaya doğmuş bir şirketiz. Bu ortaklık ile birlikte Altavia grubunun küresel ağı ve bilgi birikiminden faydalanma ve iş ortaklarımız için bütünleşik bakış açısıyla hizmet verme imkanımız olacak, grubun geleceği için katma değer yaratmayı ve iş ortaklarımıza inovatif bir bakış açısıyla hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Altavia Türkiye yönetim kurulu başkanı Zeynep Necipoğlu birleşmeyi “Altavia Türkiye için heyecan verici bir dönem başlıyor ve Dekatlon Buzz ekibine aramıza hoş geldiniz diyoruz. Dijital pazarlama alanını hizmet kalemlerimize dahil ediyoruz ve bu ortaklıkla iş ortaklarımıza ve Türkiye pazarlama ekosistemine yenilik ve fırsatlar sunmayı hedefliyoruz” sözleriyle değerlendirirken Altavia Europe CEO’su Didier DeJaeger ise “Dekatlon, Altavia’nin Türkiye pazarında sunduğu hizmetler açısından önemli bir katma değer yaratacak. Birlikte fark yaratacak ve 360° hizmetler sunan bir ajans modeli oluşturuyoruz, bu yeni oluşum perakende sektörüne katma değer yaratacak ve DNA’sında dijital teknolojiler ve inovasyon bulunacak” şeklinde yorumladı.

Anlaşmaya göre Altavia, Dekatlon Buzz’ın hisselerinin çoğunluk oranına sahip oldu. Dekatlon Buzz yöneticileri mevcut rollerine ve operasyondaki aktifliklerine devam edecekler, ek olarak, Altavia Türkiye’nin yönetim kadrosuna dahil olacaklar ve Altavia’nin küresel yönetiminde dijital iş geliştirme yapılanmasının bir parçası olarak rol alacaklar.

İLGİLİ HABERLER