DeFacto’nun Pazarlama Bölüm Başkanı Aslı Yaşasın Öztap oldu

2017 yılından bu yana Boyner Büyük Mağazacılık’ta E-Ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Aslı Yaşasın Öztap, DeFacto’nun Pazarlama Bölüm Başkanı oldu.

Aslı Yaşasın Öztap Hakkında:

Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Öztap, aynı üniversitede İşletme yüksek lisansını tamamladıktan sonra, California Üniversitesi Irvine’da Dijital Pazarlama programına katıldı. Çalışma hayatına 2005 yılında Kariyer.net’te başladı. Kariyerinin ilk 5 senesi Hürriyet.com.tr, Fikrimuhim.com gibi web tabanlı projelerde yöneticilik yaptı.

2010 yılında Türkiye’nin ilk ev, yaşam ve dekorasyon alışveriş sitesi Evmanya.com’u kuran Öztap, Mart 2012 itibariyle Doğan Online bünyesine katılan Evmanya.com’un CEO’luk görevini 2016 Eylül ayına kadar yürüttü. Öztap, Evmanya.com’daki 6 yıllık deneyiminin ardından, 2016-2017 döneminde Trendyol, Vivense, Simit Sarayı, Yataş gibi şirketlere dijital dönüşüm, süreç geliştirme gibi alanlarda danışmanlık verdi. 2017’de Boyner Büyük Mağazacılık’a e-ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Öztap, Şubat 2020 itibariyle DeFacto’nun Pazarlama Bölüm Başkanı oldu.

İLGİLİ HABERLER