Danfoss Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkanlığı’na Levent Taşkın, getirildi

Isıtma, soğutma ve güç elektroniği alanında çalışan Danfoss’un Türkiye Genel Müdürlük görevini yürüten Levent Taşkın; Ortadoğu, Afrika ve Türkiye(TMA Bölgesi) Bölge Başkanlık görevine getirildi.

Kısa süre önce gösterdiği başarı sonucunda; Azerbaycan, İran, Afganistan ve Pakistan pazarlarının yönetimlerini de üstlenen Levent Taşkın yeni görevine 1 Ocak itibariyle başlayacak.

Levent Taşkın Hakkında:

1965 yılında Karabük’te doğan Levent Taşkın, Y.T.Ü. Makine Mühendisliği Fakültesi mezunudur. 1988 yılında aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı.

Levent Taşkın, 1986-1988 yılları otomotiv, aluminyum gibi üretim tesislerindeki iş tecrübesini, daha sonra 1989-1992 yılları arasında HVAC sektöründe yönetici olarak, önce servis müdürü ve sonrasında satış&pazarlama müdürü görevlerinde bulunarak satış ve pazarlama alanlarında devam ettirdi. Daha sonra Vaillant Türkiye’nin kuruluş tarihi olan 1992 yılında, Satış ve Pazarlama Müdürü olarak başladığı görevini, Nisan 2014 yılına kadar Vaillant Türkiye Genel Müdürü olarak sürdürdü.

2014 yılından itibaren enerji tasarruflu teknoloji üretiminde 83 yıldan fazla deneyime sahip Danimarka’nın en büyük özel şirketlerinden Danfoss’ un Türkiye, Iran, Azerbaycan, Afganistan ve Pakistan bölgelerinden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyor.

İLGİLİ HABERLER