Cumhuriyet Bayramı’nda sahnede Atatürk hologramı

Her yıl coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı bu yıl ne yazık ki pandemi nedeniyle aynı coşkuda kutlanamamış olsa da bambaşka bir ilk yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Türkiye’nin ilk Atatürk hologramını, başta İstanbul olmak üzere, tüm ülkeyle buluşturdu. Haliç Kongre Merkezi’nde “Cumhuriyet Atatürk’tür” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Mustafa Kemal’in sesinden Nutuk okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), pandemi koşullarına rağmen, çevrimiçi olarak çok özel bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleştirdi. İstanbul’un 5 ayrı yerinde düzenlenen kutlamalar, saat tam 19.23’te İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Haliç Kongre Merkezi’nde, “Cumhuriyet Atatürk’tür” teması ile düzenlenen programda Atatürk hologramı yer aldı. Önderin kendi sesinden 10. Yıl Söylevi okundu.

İBB’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hologramını Türkiye ile buluşturacak. Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılında bir yandan Atatürk’ün düşünsel mirasına sahip çıkarken, diğer yandan da kutlamaların görsel boyutuna önemli bir zenginlik katacak.”

 

İLGİLİ HABERLER