CP+B London, THY ile yolları ayırdı…

THY’nin 2013 yılından beri global iletişim çalışmalarını yürüten, dünyanın en önemli ajanslarından CP+B London, THY’nin yeni konkuruna katılmayacağını duyurdu ve böylece iki şirketin yolları ayrıldı.

Batman v Superman: Dawn of Justice için hazırlanan “Gotham City ve Metropolis”, uçuş içi güvenlik vurgusunun yapıldığı Zach King’in rol aldığı reklamlar, Messi ve Grogbalı “How Do You Make a Didier?”, Euroleage için hazırlanan videolar, THY’nin Afrika uçuşlarını duyurduğu “Fly Africa” ve Kobe ve Messi’yi tekrar bir araya getiren “Selfie Shoot Out” gibi THY’yi uluslararası arenada üst sıralara taşıyan işlerin altında CP+B London imzası vardı.

 “THY’nin şartları çalışanlarımızı zorluyor”

CP+B London’ın İngiltere ve küresel yöneticisi Richard Pinder yaptığı açıklamada son bir yılın ajans-müşteri ilişkisi açısından zorlu geçtiğini belirtti. Bu da CP+B London ve THY arasında sorunlar yaşandığına dair spekülasyonlara sebep oldu.

Pinder şunları söyledi: “Birlikte 3,5 yıllık inanılmaz bir yolculuk yaptık ve gurur duyduğumuz pek çok başarılı işe imza attık. Bu iş birliği sayesinde THY’yi dünya markaları arasına taşıdık. Ancak geçtiğimiz 12 ay içerisinde THY hesabının şartları çalışanlarımız açısından giderek daha zorlayıcı hale geldi. Kısa bir süre önce THY’nin yeni konkur sürecinde yer almayacağımızı kendilerine ilettim. Bugün artık bizim için veda etme zamanı. THY’ye bundan sonrasında başarılar diliyoruz.”

“Amerikan Airlines konkurunun bu ayrılıkla bir ilgisi yok”

THY ve CP+B London arasındaki bu ayrılık,ajansın geçen yıl American Airlines konkurunu almasından dolayı THY ile yolları ayırdığı tartışmalarına sebep olsa da şirket yetkilileri böyle bir durum söz konusu olmadığını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER