Communication Partner ailesine iki deneyimli isim

Markaların ‘iletişim ortağı’ olma misyonuyla kurulan ve iş hedeflerini merkeze koyan yaratıcı yaklaşımlar geliştirmek üzere yeniden yapılanmasını sürdüren Communication Partner, ekiplerini genişletmeye devam ediyor. 20 yılı aşkın bir süredir farklı sektörlerde yerli ve yabancı birçok müşteriye iletişim danışmanlığı yapan Zuhal Gürdamar ve Seyhan Şahin Ay, Nisan ayı itibariyle Communication Partner’da çalışmaya başladı. 23 yıldır iletişim sektöründe danışmanlık yapan Zuhal Gürdamar şirketin Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenirken; 21 yıldır iletişim danışmanlığı yapan Seyhan Şahin Ay, Medya İlişkileri Direktörü olarak çalışacak.

Zuhal Gürdamar

İş hayatına Lobby PR’da başlayan Gürdamar, İMKB, Coca Cola, Yedigün, Toprakbank,Hürriyet Gazetesi, American Home Sigorta gibi markalara danışmanlık verdikten sonra 1995 yılında Toprakbank’a Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak transfer oldu. Ardından İtalya’nın başarılı beyaz eşya markaları arasında yer alan Ariston, İndesit, Philco markalarının Türkiye pazarına girişindeki tüm pazarlama ve iletişim çalışmalarını yürüttü. 2008-2010 yılları arasında Tuna Ofis & Ev/Tuna Girsberger’in markalaşma sürecini ve iletişim çalışmalarını yürütmek üzere Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine getirildi. 2010 -2012 yılları arasında Global Hill + Knowlton Strategies İstanbul’a Marka Grup Direktörü olarak katılan Gürdamar, Digitürk, Goodyear, İEİS, BN Telekom, Eczacıbaşı İlaç, MSA, Gürallar Group, gibi life style markalara hizmet veren iletişim ekibinin liderliğini yaptı.

Gürdamar, son olarak Manifesto Communication Group’da Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyesi görevlerini yürütüyordu. Son yıllarda özellikle ekonomi-finans, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren markalara danışmanlık yapan Zuhal Gürdamar, Socar Türkiye, Borsa İstanbul, ING Bank, CarrefourSA, Rixos Otelleri, Abdi İbrahim İlaç, Bank Pozitif, Tahincioğlu gibi markaların iletişim çalışmalarını yürüttü.

Farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası markalara danışmanlık hizmeti veren Gürdamar, çeşitli üniversitelerde ‘’Marka Yönetimi’’ konusunda da dersler vermektedir. 

Seyhan Şahin Ay

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans, Kadın Araştırmaları bölümünde yüksek lisans programını bitirdikten sonra 1993 yılında Dünya gazetesi dış haberler servisinde çalışmaya başlayan Seyhan Şahin Ay, 2000 yılına kadar gazete ve dergilerde ekonomi editörlüğü yaptı. 2001 yılında iletişim danışmanlığı alanına geçti. Global Tanıtım’da (Global Hill + Knowlton Strategies) 2 yıl medya direktörü olarak çalıştı, ardından 2005 yılına kadar kendi şirketini yönetti. 2005 yılında Zarakol İletişim Hizmetleri’nde medya direktörü olarak çalışmaya başladı, 2008 yılında aynı ajansta medya ilişkilerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine getirildi. Zarakol İletişim’de 6 yıl boyunca 8 kişilik bir medya ekibinin koordinasyonunu yürüttü. Turkcell, Vodafone, HP, TeliaSonera, Roche, Philip Morris, Nestle, P&G, Pepsi, Fritolay, Banvit, Pınar Gıda, Moova, Henkel, TEFAL, Sinpaş, Cargill, Contemporary İstanbul, Mutfak Sanatları Akademisi, UNİCEF, AÇEV gibi yerli ve yabancı birçok şirket ve kuruma iletişim ihtiyaçları için projeler üretti. Kurumsal iletişim, itibar yönetimi, konu ve kriz yönetimi, lider iletişimi, marka iletişimi, sosyal sorumluluk, medya ilişkileri alanlarında ödül alan çalışmalar yaptı. Medya ilişkileri ve kriz iletişimi konularında eğitimler verdi.

İLGİLİ HABERLER