Çocukların ve yetişkinlerin gözünden geleceğin lego Singapur’u

Singapur bağımsızlığının 50. yılını gösterişli bir şekilde kutlarken LEGO, 2065 Singapur’unun nasıl görüneceğini yetişkinlere legolarla tasarlattı. 

Gökdelenlerle dolu renksiz bir teknoloji şehri haline gelen Singapur lego şehrini yeniden inşa etmeleri için çağırılan küçük çocuklar, dokunuşlarıyla şehre renk ve doğa katarak şehri güzelleştirmeyi başardı. Şimdinin yetişkinlerinin legolarla tasarladığı modern gri şehri Singapur’u, 50 yıl sonrasının yetişkinleri olan şimdinin çocukları ufak ancak etkili rötuşlarla daha renkli ve doğayla iç içe bir hale getirdi. Ufuk çizgisinin görünür olduğu gökdelenlerin kırpıldığı ve renk eksikliğinin giderildiği yaşanılabilir bir şehre dönüştürülen Singapur, Lego’larla birlikte kuşaklar arası görüşün önemine de bir ışık tutmuş oldu.

Irıs Worldwide imzalı Rebuild Your Memories adlı kampanyanın bir parçası olarak hazırlanan proje, reklam filminde en önemli şeyi unutmayacağım sözüyle çocukların “evinde gibi hissettiği” bir dünya istediklerini gözler önüne seriyor.

İLGİLİ HABERLER