CMC Turkey’de iki üst düzey atama

Mid Europa Partners yatırımlarından biri olan CMC Turkey’de iki üst düzey atama gerçekleşti. CEO görevini 2017 yılından beri sürdüren Aytaç Aydın, kariyerine CMC Turkey Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam edecek. Aydın’dan boşalan CEO’luk görevine ise CMC’de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Banu Hızlı atandı.

Aytaç Aydın hakkında:

2017 yılından beri CMC Turkey CEO’su olarak görev yapan Aytaç Aydın, Mart ayı itibarıyla kariyerine CMC Turkey Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam edecek.

Bankacılık, finans, yüksek teknoloji ve danışmanlık alanlarında 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Aytaç Aydın, 2000’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ABD, Penn State Üniversitesi’nde aynı bölümde tamamlayan Aytaç Aydın,  2001-2005 yılları arasında ABD’de yer alan TriQuint Semiconductor firmasında Kıdemli Program Müdürlüğü görevini yürüttü.

OdeaBank A.Ş’de Süreç Geliştirme, Organizasyon, Operasyon ve Destek Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Aytaç Aydın 2017 yılından beri CMC Turkey CEO’su olarak görev yapıyordu.

Banu Hızlı hakkında:

20 yılın üzerinde bankacılık deneyimi olan ve 2016 yılından beri CMC Turkey’de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Banu Hızlı, Mart ayından itibaren CMC Turkey CEO’su olarak görev yapacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Banu Hızlı, kariyer hayatına 1996 yılında kurumsal bankacılık alanında başladı. Sonrasında çeşitli bankalarda şube yönetimi, bölge yönetimi, segment yönetimi, proje yönetimi ve kanal yönetimi rolleri içeren üst düzey pozisyonlarda bulundu. Banu Hızlı, 2016 yılından beri  CMC Turkey’de görev yapıyor.

İLGİLİ HABERLER