CİF’in Temizken Güzel projesini Bundle’da okuyanların yüzde 11’i sözünü verdi

Bundle Studio tarafından CİF için hazırlanan “İstanbul’un yeni süper kahramanları: Boğazı temizleyen çöpkaparlar!” içeriği, toplam 1.000.000 Bundle kullanıcısına push notification aracılığıyla ulaştı.

CİF, “Temizken Güzel” projesi kapsamında Boğaz kıyılarına yerleştirdiği 20 adet çöpkapar ile günde 25 bin litre suyu filtreliyor ve çöplerden arındırıyor. CİF, “Temizken Güzel” projesini geniş kitlelere ulaştırmak için Bundle’ın markalı içerik modeli Bundle Studio’yu tercih etti. Toplamda 78.257 tekil kişi tarafından click alan bu içerik, eğlenceli ilüstratif dili ve interaktif okuma deneyimi sayesinde yüzde 34’lük bir tamamlanma oranına sahip oldu.

Projenin en büyük başarısı da okuyucuları harekete geçirmesiydi. Makale sonunda yapılan yönlendirmeyle içeriği tamamlayan kullanıcıların yüzde 11,21’i, yaşadığı şehri güzelleştirmek için çalışacağına dair söz vermek için “temizkenguzel” sayfasını ziyaret etti. Bundle kullanıcıları, kendileri söz vermekle kalmayıp bu deneyimi sevdikleriyle de toplamda 3957 kere paylaştı.

“Temizken Güzel” projesinin detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER